fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

Iceman (Brian Ernst) i Maverick (Jerome LeBlanc) - Foto: Z prywatnej kolekcji Briana Ernsta
Iceman (Brian Ernst) i Maverick (Jerome LeBlanc) - Foto: Z prywatnej kolekcji Briana Ernsta

Jeżeli myśleliście, że Iceman umarł w filmie „Top Gun: Maverick” to się mylicie. Nie tylko nie umarł, ale spotkał na swojej drodze również młodego Mavericka. To co obaj dżentelmeni wyprawiają na pokazach lotniczych w USA i nie tylko, to połączenie filmu „Powrót do przyszłości” i „Top Gun”. Gdy tylko pojawiają się na Air Show lub innej imprezie, setki fanów lotnictwa i filmu Top Gun ustawiają się w kolejkach, aby sobie zrobić z nimi zdjęcie.

*** ENGLISH VERSION << CLICK HERE ***

Iceman (Brian Ernst) i Maverick (Jerome LeBlanc) nikomu nie odmawiają, bo po prostu lubią to robić. Choć są dosłownie zalatani, to Brian Ernst znalazł dla nas chwilę i udzielił nam wywiadu. Uwaga! Na końcu wywiadu obiecana niespodzianka od Brian-a i Jerome-go.

AVIATION24.PL: Kto był pierwszy? Iceman czy Maverick? Kto kogo odnalazł? Kto i kiedy wpadł na pomysł tego całego szaleństwa?

BRIAN: Maverick był pierwszy, Jerome LeBlanc jest numerem jeden wśród naśladowców Toma Cruise’a od 15 lat. Byłem na wakacjach w San Diego 7 lat temu i poszedłem do baru Top Gun, znanego również jako Kansas City Barbeque. Wtedy właśnie pojawił się Maverick, wykonując krótki epizod z Top Gun. Staliśmy się od tej pory przyjaciółmi i zagraliśmy na pianinie utwór “Great Balls Of Fire”, a wideo stało się wiralem w internecie. Poprosił mnie, abym był jego “wingman-em”, i tak oto jesteśmy.

AVIATION24.PL: Co robicie w normalnym życiu? Czy lotnictwo to twoja pasja czy zawód?

BRIAN: Jerome pracuje jako artysta-imitator (impersonator) na pełny etat, a ja współpracuję z nim na część etatu, ponieważ prowadzę własny biznes na pełny etat. Lotnictwo to również moja pasja – zacząłem latać samolotami w wieku 15 lat i zdobyłem licencję pilota w wieku 17 lat. Obie strony mojej rodziny służyły w wojsku, a mój dziadek otrzymał Purpurowy Krzyż.

AVIATION24.PL: Czy jest więcej Iceman-ów i Maverick-ów w USA?

BRIAN: Jest jeszcze kilku innych Maverick-ów i pewnie Iceman-ów, ale my jesteśmy najlepsi i jesteśmy jedynymi członkami ICAS (International Council of Air Shows), którzy występują na pokazach lotniczych i wydarzeniach na całym świecie.

Maverick, Iceman, Roomster ... iIceman i Maverick w towarzystwie ... zagadkę pozostawiamy Wam / Foto: Z prywatnej kolekcji Briana Ernsta

AVIATION24.PL: Wolicie bardziej Top Gun czy Top Gun: Maverick? Czy nie martwisz się tym, że uśmiercono Iceman-a?

BRIAN: Jesteśmy hołdem dla oryginalnego filmu Top Gun, ponieważ wyglądamy jak bohaterowie z niego. Odnośnie śmierci Iceman-a … nie martwimy się tym 😉.

AVIATION24.PL: Zachowujecie się jak bohaterowie filmu, macie podobne miny na twarzach, podobnie mówicie, ... widziałem w waszych filmach, że śpiewacie też piosenkę: "You've Lost That Loving Feeling" ... wszystko dokładnie jak w prawdziwym filmie. Czy wspomagacie się medycyną estetyczną 😉, że tak świetnie wyglądacie, czy ćwiczycie przed pokazami jak aktorzy w teatrze, albo ćwiczycie przed lustrem? Czy to wszystko jest trudne? Ile czasu trzeba poświęcić na wyuczenie tego wszystkiego?

BRIAN: Medycyna estetyczna nie jest nam potrzebna, po prostu wyglądamy jak bohaterowie tego filmu. Nie musimy ćwiczyć, lubimy zachować naturalność, ponieważ znamy wszystkie kwestie z filmu.

AVIATION24.PL: Masz jakiś zabawny moment z życia, na przykład w trakcie spotkań z ludźmi na pokazach lotniczych i innych imprezach, może na ulicy?

BRIAN: Tak, mamy dużo takich sytuacji! Np. Wchodziliśmy do sklepu Home Depot w dżinsach, koszulkach i okularach Ray-Ban, a ludzie wciąż byli podekscytowani, robili nam zdjęcia i filmy. Kochamy wszystkich i chętnie zatrzymujemy się, aby umilić czyjś dzień.

AVIATION24.PL: W Top Gun, Maverick i Iceman byli wrogami aż do ostatniej akcji bojowej. Wy udajecie wrogów czy przyjaciół jak w Top Gun: Maverick.

BRIAN: Uważamy naszą relację jako lata gdzieś między dwoma filmami, które były okresem przyjaźni Maverick-a i Iceman-a.

AVIATION24.PL: Czy skafandry lotnicze w których się pokazujecie mają dokładnie wszystkie elementy i oznaczenia jak w filmie?

BRIAN: Tak, nasze kombinezony lotnicze są zgodne z filmem. Zajęło nam kilka miesięcy, aby zdobyć cały sprzęt ze wczesnych lat 80. związanych z marynarką wojenną. Nasze naszywki pochodzą od Whitey’ego z AV8RSTUFF.

AVIATION24.PL: Czy Jerome musi ciągle rzuć gumę czy tak udaje ;-)?

BRIAN: On faktycznie często żuje gumę!

AVIATION24.PL: Brian, czy Ty lub Jerome spotkaliście kiedyś Val-a Kilmer-a czy Tom-a Cruise-a lub innych aktorów ze starej lub nowej części filmu Top Gun?

BRIAN: To jest tajne, mógłbym ci powiedzieć, ale… 😉

AVIATION24.PL: Ile odwiedzacie pokazów lotniczych w roku? Czy latacie też do Europy?

BRIAN: W zeszłym roku wystąpiliśmy na prawie 30 pokazach lotniczych, ale również bierzemy udział w innych wydarzeniach, takich jak imprezy korporacyjne, targi i przyjęcia. Jeśli ktoś w Europie nas zarezerwuje, pojedziemy tam.

AVIATION24.PL: Czy masz jakieś lotnicze marzenie które chciałbyś spełnić?

BRIAN: Jestem licencjonowanym pilotem od 17. roku życia, więc często latam. Naszym marzeniem jest lot z Navy Blue Angels i USAF Thunderbirds, co może się wkrótce wydarzyć … bądźcie czujni.

AVIATION24.PL: Czy byliście kiedyś w Polsce i co wiesz o naszym kraju? Może kiedyś się do nas wybierzecie?

BRIAN: Polska to wspaniały kraj! Chcielibyśmy tam kiedyś przyjechać, jeśli zostaniemy zaproszeni na jakieś wydarzenie. Jerome i ja śledzimy informacje zagraniczne, on zna trzy języki.

A poniżej nasza niespodzianka dla Was!

Z Brianem Ernstem (Iceman) rozmawiał Mariusz Barszcz (Aviation24.pl)

One comment

  • "Iceman i Maverick w towarzystwie ... zagadkę pozostawiamy Wam " pfffff hahahaha XD takie proste socjotechniki zostawicie dla siebie

Leave your comment

In reply to Some User