fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

Mi-2 posłuży jako jedna z atrakcji dla dzieci na placu zabaw - Foto: swidnik.pl
Mi-2 posłuży jako jedna z atrakcji dla dzieci na placu zabaw - Foto: swidnik.pl

W latach 1965-1985 był produkowany w WSK Świdnik. Teraz jeden z egzemplarzy, który przeszedł na zasłużoną „emeryturę” posłuży jako atrakcja dla najmłodszych. Na „Lotniczym Miasteczku”, znajdującym się na skwerze między ul. Głowackiego i Kościuszki, stanie konstrukcja śmigłowca Mi-2.

Na portalu swidnik.pl, możemy się dowiedzieć, że zabytkowa, podniebna maszyna to podarunek od Świdnickiej Rady Kobiet, której członkinie są autorkami projektu „Lotnicze Miasteczko”. Pomysł został zgłoszony do Świdnickiego Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok i cieszył się popularnością wśród mieszkańców. Swoje głosy oddało na niego 771 uprawnionych osób, dzięki czemu znalazł się na drugim miejscu listy projektów do zrealizowania.

– Pozyskałyśmy śmigłowiec od darczyńcy, który chciałby pozostać anonimowy. Zanim Mi-2 trafi na plac zabaw przejdzie niezbędny remont. Przeprowadzi go młodzież z Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej. Maszyna zyska również certyfikat bezpieczeństwa – mówi Renata Elmerych, przewodnicząca Świdnickiej Rady Kobiet.

Ze śmigłowca znikną wszystkie elementy, które mogłyby być niebezpieczne dla dzieci. Otrzyma też wyjątkową nazwę, którą nadadzą mu najmłodsi.

– Najciekawsza, najzabawniejsza nazwa zostanie namalowana na śmigłowcu – dodaje R. Elmerych. Konkurs na nią prowadzony jest na profilu Świdnickiej Rady Kobiet na Facebooku.

Źródło informacji: swidnik.pl , redag. aviation24.pl

One comment

Leave your comment

In reply to Some User