fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

Lotnisko Chopina - Foto: Kamil Andrukowicz dla PLL LOT
Lotnisko Chopina - Foto: Kamil Andrukowicz dla PLL LOT

Pierwszy Boeing 737 MAX 8 do Wiecznego Miasta wystartował z Okęcia 30 października o godzinie 7:15. Poranne loty będą odbywać się w poniedziałki, wtorki, czwartki i soboty. Z kolei o 16:30 – w środy, piątki i niedziele. Podróż do Rzymu na gościnnych pokładach narodowego przewoźnika potrwa 2 godziny i 10 minut.

Loty powrotne ze stolicy Włoch zaplanowano od wtorku do niedzieli o godzinie 19:40 czasu lokalnego oraz w poniedziałki i czwartki (od 16.11) o godzinie 10:25. W przyszłorocznym sezonie samoloty PLL LOT będą latać z Okęcia do stolicy Włoch również od poniedziałku do niedzieli, jednak z większą częstotliwością – zarówno lotów porannych, jak i popołudniowych.

Rzym jest jednym z najpiękniejszych miast Europy, chętnie odwiedzanym przez Polaków i osiągającym wysokie miejsca w rankingach branży turystycznej. Do Wiecznego Miasta warto udać się zarówno na weekend, jak i dłuższy pobyt, dlatego na pokłady naszego nowoczesnego samolotu Boeinga 737 MAX 8 zapraszamy codziennie – powiedział Michał Fijoł, prezes zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT.

Cieszę się, że możemy powitać nową trasę LOT-u na rzymskim lotnisku zaledwie kilka miesięcy po uruchomieniu połączenia z lotniska w Radomiu – powiedział Federico Scriboni, dyrektor ds. rozwoju działalności lotniczej Lotniska Rzym-Fiumicino. Trasa Rzym – Warszawa zawsze stanowiła kluczowe połączenie dla relacji między naszymi krajami, ułatwiając wymianę dyplomatyczną i handlową, a także rozwój turystyki. Nowe połączenie poprawi łączność między dwoma miastami, tak bogatymi w historię, sztukę i kulturę, zapewniając dostęp do rozległej siatki połączeń do wielu portów krajowych i międzynarodowych – dodał Scriboni.

W związku z uruchomieniem w sezonie zimowym połączenia Warszawa – Rzym, PLL LOT zdecydowały o przeniesieniu czwartkowych lotów z Radomia na stołeczne lotnisko. Rejsy wtorkowe i sobotnie odbywać się będą zgodnie z zaplanowanym rozkładem. 

Zgodnie z założeniami nowej strategii Polskie Linie Lotnicze LOT rozwijają swoją siatkę połączeń. W sezonie zimowym 2023, poza lotami z Warszawy do Rzymu, pojawiły się również trasy z Rzeszowa do Mediolanu oraz z Wrocławia do Seulu. Pierwszy rejs z Wrocławia do Seulu odbędzie się 3 listopada 2023 r.

Źródło informacji: PLL LOT

One comment

Leave your comment

In reply to Some User