fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

1BR Private Jet Bali - Foto: Airbnb / Desi
1BR Private Jet Bali - Foto: Airbnb / Desi

1BR Private Jet Bali to kolejne miejsce na mapie luksusowych lub dziwacznych miejsc noclegowych związanych z lotnictwem. Ostatnio pokazywaliśmy Wam dom zawieszony na balonach. Tym razem czas na nocleg w samolocie pasażerskim. Jest to pierwsza na świecie willa w segmencie luksusowym, zbudowana z wykorzystaniem kadłuba samolotu Boeing B737.

Lokalizacja tej atrakcji lotniczo-noclegowej znajduje się na klifie Nyang Nyang w Kecamatan Kuta Selatan, na Bali w Indonezji. Jest to jedno z najbardziej spektakularnych wybrzeży na Bali, teraz również za sprawą tego niesamowitego noclegu.

Cena za nocleg w 1BR Private Jet Bali niestety nie jest niska. Sprawdziliśmy ceny na zliżające się wakacje. Np. tygodniowy pobyt w tym lotniczym noclegu w dniach (lipiec/sierpień) potrafi kosztować 136 tys. PLN (22 tys. PLN za noc), wg platformy Airbnb.

Tak wyglądało to miejsce, przed rozpoczęciem projektu

Historia tego projektu jest dziełem przedsiębiorcy Felixa Demina. Samolot, z którego kadłuba powstała willa, był pierwotnie używany w Indonezji. Został zakupiony na Bali i przeniesiony przez Felixa na klif Nyang Nyang. Pomysł na stworzenie willi z samolotu pojawił się, gdy samolot został porzucony przez australijskiego inwestora, który planował przekształcić go w klub nocny. Projekt realizowany był przez zespół architektów, projektantów i inżynierów, a jego ukończenie nastąpiło w grudniu 2023 roku.

Udogodnienia jakie oferuje ten nocleg to kuchnia, salon, dwie sypialnie i taras na skrzydle samolotu. Goście mogą również korzystać z prywatnego basenu, miejsca na ognisko. Dodatkowo, willa oferuje jacuzzi w kokpicie otoczone inteligentnym szkłem, które zmienia się z nieprzezroczystego na przezroczyste. Obok samolotu znajduje się również lądowisko dla śmigłowców. Nie udało nam się dowiedzieć czy transport jest wliczony w cenę noclegu.

My czekamy na razie na mega promocję na ten nocleg. Może się kiedyś tam wybierzemy, gdy cena spadnie gdzieś tak o ... 90% ?

Źródło informacji: privatejetvilla.com, airbnb.com, aircharteradvisors.com, aviation24.pl

No comments

Leave your comment

In reply to Some User