fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

Zdjęcie ilustracyjne - Foto: GE Aerospace
Zdjęcie ilustracyjne - Foto: GE Aerospace

GE Aerospace zapowiedziała przeznaczenie 20 mln dolarów na rozszerzenie programu Next Engineers, 2 mln dolarów na rozwój kadry pracowniczej oraz 2 mln dolarów na wsparcie społeczności dotkniętych klęskami żywiołowymi.

GE Aerospace ogłosiło dziś powołanie Fundacji GE Aerospace, świętując nowe otwarcie organizacji bazującej na ponad 100-letnim dziedzictwie swojej poprzedniczki, Fundacji GE. Jednocześnie ogłoszono rozszerzenie programu Next Engineers na Polskę. Program ma ruszyć w Warszawie na początku stycznia 2025. Jego celem jest zwiększenie różnorodności wśród młodzieży zainteresowanej karierą w inżynierii na całym świecie.

“Od ponad 10 lat osoby zatrudnione w GE Aerospace angażują się w pracę z młodymi miłośniczkami i miłośnikami STEM (nauki, techniki, inżynierii i matematyki) w całej Polsce, wspierając ich w rozwijaniu pasji i praktycznych umiejętności,” mówi Marcin Wasilewski, Dyrektor Zarządzający GE Aerospace Poland Sp. z o.o. “Rozszerzenie programu Next Engineers na Polskę pozwoli nam kontynuować te wysiłki i nadal wywierać pozytywny wpływ na młode osoby, które wiążą swoją zawodową przyszłość z obiecującą karierą w inżynierii.”

Warszawa została wybrana jako pierwsza globalna lokalizacja programu bazując na licznych kryteriach, w tym liczbie pracowników w kraju, potencjale produkcyjnym oraz inżynieryjnym oraz przewidywanemu zaangażowaniu w program. GE Aerospace w Polsce wspiera cały cykl życia naszych silników i produktów oraz zatrudnia ponad 2000 osób w całym kraju. Firma ma długą historię wolontariatu oraz wsparcia dla akcji edukacyjnych organizowanych dla lokalnych społeczności – są to m.in. zajęcia z obszaru STEM, współpraca z domami dziecka, Klub Młodego Odkrywcy czy korepetycje.

Rozszerzenie programu Next Engineers pomoże przenieść lokalne wsparcie dla edukacji w obszarze STEM na wyższy poziom i zapewni dodatkowe możliwości by budować silną i zróżnicowaną grupę przyszłych inżynieryjnych talentów w Polsce. Z dzisiejszym ogłoszeniem, Fundacja GE Aerospce oraz Next Engineers, wraz z kierownictwem oraz wolontariuszami z warszawskiego oddziału, przystąpią do poszukiwania partnera akademickiego do programu, który zostanie ogłoszony jeszcze w tym roku.

“Jesteśmy niezmiernie dumni, że możemy prowadzić organizację przez kolejny rozdział wsparcia dobroczynnego, kładąc nacisk na tworzenie silniejszej przyszłej kadry, wsparcie dla społeczności dotkniętych katastrofami naturalnymi i wsparcie dla dobroczynności pracowników,” mówi prezeska GE Aerospace Foundation Meghan Thurlow. „Nie możemy się doczekać rozszerzenia naszej działalności na społeczności na całym świecie i przyśpieszenia rozwoju bardziej różnorodnej i wykwalifikowanej branży.”

Fundacja zapowiedziała przeznaczenie 20 milionów dolarów do 2030 na rozszerzenie Next Engineers, globalnego programu działającego na rzecz zwiększenia różnorodności wśród osób zainteresowanych inżynierią, wypełniając lukę od szkół średnich do studiów wyższych. Do dzisiaj program Next Engineers wsparł blisko 18 tysięcy studentek i studentów. Globalny zasięg programu odzwierciedla rolę, jaką GE Aerospace odgrywa w lokalnych społecznościach na całym świecie i pozwala Fundacji GE Aerospace na dostosowanie wysiłków tak, by wywrzeć jak największy pozytywny wpływ na otoczenie.

Poza programem Next Engineers, Fundacja GE Aerospace będzie skupiać się na trzech głównych obszarach i obejmie 22 miliony dolarów w ramach organizowanych programów do 2030 roku. Działalność obejmie wsparcie dla tworzenia silnej i zróżnicowanej populacji pracowników w produkcji oraz inżynierii, inwestowanie w programy humanitarne i społeczne, które wykazały skuteczność w zakresie globalnego wpływu oraz wzmacnianie zaangażowania pracowników na całym świecie.

Fundacja GE Aerospace przekaże 2 miliony dolarów na wsparcie rozwoju kadry pracowniczej, w tym 1 milion dolarów na wspólny program z United Way of Greater Cincinnati wspierający programy szkoleniowe w Cincinnati. Fundacja przeznaczy także 2 miliony dolarów na wsparcie społeczności dotkniętych klęskami żywiołowymi i pomoc humanitarną, w tym nowy, wart milion dolarów program we współpracy z Airlink, który podkreśli istotną rolę odgrywaną przez branżę lotniczą w akcjach ratunkowych w obszarach objętych katastrofą.

Powołanie Fundacji GE Aerospace Foundation nastąpiło po starcie GE Aerospace jako niezależnej spółki publicznej, 2 kwietnia 2024 roku, firmy, która definiuje przyszłość lotnictwa.

Fundacja GE Aerospace jest niezależną organizacją charytatywną finansowaną przez GE Aerospace, dopełniającą cel firmy jakim jest “unoszenie ludzi” w lokalnych społecznościach jej pracowników na całym świecie. Strategia fundacji oraz prowadzone przez nią programy koncentrują się na kształceniu inżynierów, rozwoju kadry pracowniczej oraz pomocy w przypadku klęsk żywiołowych. Fundacja wspiera także pracowników GE Aerospace przez takie programy jak Matching Gifts czy STAR Awards. W 2024 roku GE Aerospace rozpoczęło działalność jako niezależna firma i tym samym Fundacja GE została przemianowana na Fundację GE Aerospace. To nowy rozdział w historii organizacji, budującej swą tożsamość na ponad 100 latach dziedzictwa Fundacji GE.

GE Aerospace (NYSE: GE) jest wiodącym globalnym dostawcą silników odrzutowych, komponentów oraz systemów dla lotnictwa z ponad 44 tysiącami silników zainstalowanych w samolotach komercyjnych i 26 tysiącami w samolotach wojskowych. Z globalnym zespołem 52 tysięcy pracowników, budując na ponad wieku innowacji i wiedzy, GE Aerospace stawia sobie za cel tworzenie przyszłości lotnictwa, unoszenie ludzi i zapewnienie każdemu bezpiecznego powrotu do domu. Dowiedz się więcej o tym, jak GE Aerospace i jego partnerzy tworzą przyszłość lotnictwa na dziś, jutro i na przyszłe pokolenia.

Źródło informacji: GE Aerospace / Redag. aviation24.pl

No comments

Leave your comment

In reply to Some User