fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

Ethiopian Airlines uruchamia nowe połączenie do Warszawy - Foto: Mater. pras. Ethiopian Airlines
Ethiopian Airlines uruchamia nowe połączenie do Warszawy - Foto: Mater. pras. Ethiopian Airlines

Ethiopian Airlines ogłosił uruchomienie nowego połączenia lotniczego do Warszawy, przez Ateny. Lot inauguracyjny jest zaplanowany na 16 czerwca tego roku, co rozszerzy europejskie destynacje tej linii lotniczych do 24.

Nowa trasa, z Addis Abeby do Warszawy przez Ateny, będzie obsługiwana w poniedziałki, środy, piątki i niedziele. Lot powrotny z Warszawy do Addis Abeby przez Ateny będzie obsługiwany w poniedziałki, wtorki, czwartki i soboty.

Prezes Grupy Ethiopian Airlines, pan Mesfin Tasew, odnośnie planowanego rozpoczęcia nowych usług pasażerskich do Warszawy, oświadczył: - „Jesteśmy naprawdę podekscytowani, że możemy dalej rozwijać naszą obecność na rynku europejskim dzięki kolejnemu nowemu kierunkowi. Ten rozwój jest zgodny z naszym strategicznym zamiarem połączenia Afryki z globem, jednocześnie promując handel i turystykę na kontynencie. Zakończyliśmy nasze przygotowania do rozpoczęcia dostarczania najlepszych wrażeń z podróży naszym klientom na tej trasie.”

W tym roku, linia lotnicza obchodzi swoje 78-lecie. Dodanie Warszawy do sieci połączeń jeszcze bardziej może umocnić pozycję Ethiopian Airlines jako kluczowego gracza na afrykańskim rynku lotniczym i poza nim. Z ponad 60 destynacjami w Afryce, odgrywa kluczową rolę w zbliżaniu Afryki do świata, a teraz w szczególności do Polski.

Źródło informacji: Ethiopian Airlines, redag. aviation24.pl

No comments

Leave your comment

In reply to Some User