fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

Terminal Portu Lotniczego w Krakowie - Foto: Mach240390, CC BY 3.0 , via Wikimedia Commons
Terminal Portu Lotniczego w Krakowie - Foto: Mach240390, CC BY 3.0 , via Wikimedia Commons

Kontrola bezpieczeństwa to jeden z najważniejszych etapów w ścieżce pasażera, gwarantuje bezpieczeństwo pasażerów oraz pracowników podczas całej podróży, dlatego na lotnisku w Krakowie został uruchomiony nowy system kontroli bezpieczeństwa.

"Jako pierwszy port lotniczy w Polsce uruchomiliśmy procedurę na zakup  systemów kontroli bezpieczeństwa bagażu kabinowego. Przedmiotem procedury jest dostawa, instalacja oraz uruchomienie 10 sztuk specjalnych, nowoczesnych skanerów CT, dzięki którym pasażerowie nie będą już musieli wyciągać z bagażu płynów ani elektroniki. Zależy nam - idąc za przykładem innych lotnisk na świecie - na usprawnieniu kontroli i poprawieniu jakość obsługi naszych klientów! Z doświadczenia wiemy, że tomografy świetnie sprawdzają się podczas pracy z bagażem rejestrowanym." - Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Aby usprawnić i przyspieszyć przebieg kontroli - a przede wszystkim podnieść komfort i szybkość  obsługi  pasażerów - Kraków Airport wprowadzi najnowsze rozwiązania technologiczne wykorzystujące tomografię komputerową.

 

Dzięki zaawansowanej technologii skanowania 3D, skanery CT są w stanie dokładnie prześwietlić bagaż podręczny. Przyspiesza to kontrole bezpieczeństwa i ułatwia życie pasażerów, którzy w czasie kontroli nie muszą wyjmować elektroniki i płynów.

Źródło informacji: Kraków Airport, Aviation24.pl

No comments

Leave your comment

In reply to Some User