fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

Ćwiczenia na terenie Portu Lotniczego w Bydgoszczy - Foto: KMP Bydgoszcz
Ćwiczenia na terenie Portu Lotniczego w Bydgoszczy - Foto: KMP Bydgoszcz

Policjanci, wspólnie z innymi służbami, wzięli udział w ćwiczeniach na terenie Portu Lotniczego w Bydgoszczy. Miały one na celu sprawdzenie i utrwalenie działań w odpowiedzi na realne zagrożenia, które mogą wystąpić podczas codziennej działalności lotniska.

Celem ćwiczeń było sprawdzenie i utrwalenie działań służb w przypadku zagrożenia kryzysowego oraz doskonalenie zasad współpracy między poszczególnymi podmiotami. W działaniach wzięły udział służby portu lotniczego, Policja, Straż Graniczna, Państwowa Straż Pożarna, Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego, Przedstawiciele Zarządzania Kryzysowego poziomu miasta Bydgoszczy oraz Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, jak również studenci Katedry Medycyny Ratunkowej - CM Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

Przeprowadzone symulacje miały za zadanie przygotować służby do reakcji na wystąpienie zagrożenia, jakie niesie ze sobą wypadek statku powietrznego poza lotniskiem oraz pożar paliwa lotniczego. Takie sytuacje mogą wystąpić podczas codziennej działalności na lotnisku, dlatego funkcjonariusze biorą udział w szkoleniach przewidujących reagowanie na tego typu zdarzenia. Do głównych zadań policjantów należało zabezpieczenie terenu, ewakuacja osób poszkodowanych oraz współdziałanie z pozostałymi podmiotami w sytuacji kryzysowej.

Jak pisze Komenda Miejska Policji z Bydgoszczy, wyciągnięte wnioski i spostrzeżenia z pewnością pozwolą na lepsze, a także skuteczniejsze przygotowanie jednostek policji do działań w sytuacji kryzysowej oraz udoskonalą koordynację działań w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia pasażerów oraz obsługi lotniska.

Źródło informacji: KMP Bydgoszcz

No comments

Leave your comment

In reply to Some User