fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

Rozpoczęły się loty szkoleniowe w Lotniczej Akademii Wojskowej - Foto: LAW
Rozpoczęły się loty szkoleniowe w Lotniczej Akademii Wojskowej - Foto: LAW
Lotnicza Akademia Wojskowa informuje, że w dniu dzisiejszym tj. 25 marca część podchorążych rozpoczęła kolejny etap nauki. W uroczystej zbiórce udział wzięli : Rektor-Komendant Lotniczej Akademii Wojskowej gen. bryg. pil. dr inż. Krzysztof Cur, kadra dowódcza oraz instruktorska.
"Jesteście w elitarnej akademii lotniczej - słynnej "Szkole Orląt". Rozpoczynacie nowy etap w swoim życiu – szkolenie praktyczne. Zasiądziecie za sterami samolotów i śmigłowców, wzbijecie się w powietrze i poczujecie jak piękne jest lotnictwo. Jestem przekonany, że cały lotniczy świat stoi przed Wami otworem. Dziś rozpoczyna się dla Was najpiękniejsza z podróży – wyprawa w  podniebne przestworza. Korzystajcie z doświadczenia Waszych instruktorów Akademickiego Centrum Szkolenia Lotniczego, którzy mają za sobą tysiące godzin spędzonych w powietrzu i którzy wyszkolili już wielu znakomitych lotników" - tymi słowami Rektor-Komendant LAW zwrócił się do podchorążych rozpoczynających szkolenie praktyczne w powietrzu.

Ja co roku opracowywany jest harmonogram kształcenia i szkolenia praktycznego podchorążych, który określa zakres nauki na poszczególnych semestrach. W trakcie studiów realizowane jest szkolenie podstawowe na samolotach i śmigłowcach. Zakres różni się w zależności od specjalności studiów, ale dla wszystkich z nich cel jest ten sam - uzyskanie odpowiedniego poziomu wyszkolenia oraz nalotu. Program praktyk jest tak opracowany, aby jak najlepiej przygotować podchorążych do kolejnego etapu szkolenia, odbywającego się na wojskowych statkach powietrznych w bazach lotniczych.

Źródło informacji: LAW, redag. aviation24.pl

No comments

Leave your comment

In reply to Some User