fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

Balony na niebie - zdjęcie ilustracyjne / Foto: Pixabay License
Balony na niebie - zdjęcie ilustracyjne / Foto: Pixabay License

3. Małopolski Festiwal Balonowy – „Odlotowa Małopolska”, potrwa od 22 do 24 marca 2024 roku. Niebo nad Małopolską opanują kolorowe balony - informuje portal Gminy Trzebinia.

To już kolejna edycja kolorowej fiesty na małopolskim niebie, która co roku gromadzi fanów lotnictwa i balonów. W międzynarodowych zawodach będzie brało udział blisko 30 załóg. Ze swoimi kolorowymi balonami na Podhale, a także w Beskid Wyspowy zawitają zawodnicy z Litwy, Łotwy, Rumunii, Węgier i oczywiście Polski. W ubiegłym roku balonem, który wzbudził wyjątkowe zainteresowanie był tygrysek, a w tym roku będzie z nami latająca świnka ! Nie zabraknie również słynnego balonu Małopolski. Festiwal planują również odwiedzić goście honorowi, mistrzowie podniebnych akrobacji: Sebastian Kawa, Flying Dragons Team, Paweł Kozarzewski – Lojak, Piper Cub Team, WKS WAWEL sek. Spadochronowa i Małopolski Klub Paralotniowy.

W czasie Festiwalu zaplanowano 4 loty. Pierwszy, inauguracyjny start balonów zaplanowany jest na piątek (22 marca) między 15:30-16:30 z Lotniska w Nowym Targu. W sobotę (23 marca) odbędą się dwa loty zawodnicze. Poranny start między godziną 7:30-8:00 zaplanowany jest w Kasinie Wielkiej. Natomiast popołudniowy lot odbędzie się z Lotniska Nowy Targ między 15:30-16:30. Na niedzielę (24 marca) zaplanowano również lot w godzinach 12:30-13:00, który również odbędzie się z Lotniska Nowy Targ, gdzie w niedzielę o 14:30 będzie miało miejsce uroczyste zakończenie zawodów.

Organizatorzy zapraszają wszystkich entuzjastów lotnictwa i lotów balonowych na miejsca startów, gdzie będzie można obserwować przygotowania do lotów. - "Doświadczycie gorącej atmosfery, podziwiając piękne widoki i balonowe kreacje na niebie. Będzie odlotowo! Aby być na bieżąco, zachęcamy do śledzenia informacji na temat startów bezpośrednio przed planowanymi lotami na profilach poświęconych wydarzeniu. Zapraszamy na Facebooka „Odlotowej Małopolski”: facebook.com/odlotowa.malopolska, Małopolskiej Organizacji Turystycznej facebook.com/mot.krakow i Kraków Balloon Team: facebook.com/krakowballoonteam."

Program Festiwalu może ulec zmianie. Loty odbędą się wyłącznie przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. Decyzję o rozpoczęciu lotów podejmuje Dyrektor Sportowy wydarzenia.

Źródło informacji: Gmina Trzebinia

No comments

Leave your comment

In reply to Some User