fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

Terminal Portu Lotniczego w Radomiu - Foto: PPL
Terminal Portu Lotniczego w Radomiu - Foto: PPL

Wydział prasowy PPL poinformował, że na Lotnisku Warszawa-Radom w lutym odprawiono ponad 7,5 tysiąca osób. Pasażerowie podróżowali na trasach do Larnaki, Rzymu i Szarm el-Szejk. Od początku roku Lotnisko Warszawa-Radom obsłużyło 14878 pasażerów, a łącznie od uruchomienia portu czyli od końca kwietnia 2023 r. radomski port odprawił 120541 podróżnych. 

Dla portu w Radomiu skończył się sezon ferii zimowych, pierwszych po wznowieniu działania. Od początku przerwy zimowej województwa mazowieckiego, które w tym roku otworzyło sezon, aż do ubiegłej niedzieli, 25 lutego Lotnisko Warszawa-Radom odprawiło aż 9897 pasażerów. W najkrótszym miesiącu roku na lotnisku w Radomiu odprawiono łącznie 7554 osób. 

Wraz ze zmianą czasu, czyli pod koniec marca, w lotnictwie zmienia się siatka połączeń z zimowej na letnią. Partnerzy dotychczas współpracujący z lotniskiem – biura podróży i linie lotnicze, kontynuują współpracę przedłużając lub poszerzając swoją ofertę. 

Niestety, jak informował tydzień temu portal Echodnia.eu, z letniego rozkładu lotów z lotniska w Radomiu zniknęły kierunki: Heraklion w Grecji, Marsa Alam w Egipcie i Podgorica w Czarnogórze.

W rozkładzie na sezon Lato 2024 z lotniska w Radomiu zaplanowane są trasy obsługiwane w ramach rejsów regularnych przez PLL LOT do Rzymu, Prewezy, Tirany. Narodowy przewoźnik wprowadza też nowy kierunek – Ochrydę w Macedonii Północnej. Z kolei węgierski, niskokosztowy przewoźnik Wizz Air będzie kontynuował loty do Larnaki na Cyprze. 

Oprócz połączeń regularnych w siatce lotów pojawią się też czarterowe. Biura podróży oferują wycieczki z wylotem z Lotniska Warszawa-Radom do Antalyi i Tirany. Coral Travel poinformowało, że w tym roku operowanie z Radomia zacznie wcześniej niż w ubiegłe wakacje. Wyloty na wczasy organizowane przez tego touroperatora możliwe będą już od 25 maja. Natomiast biuro Greckie Podróże podwoiło oferty z Lotniska Warszawa-Radom. 

"Działania touroperatorów to sygnał, że zainteresowanie pasażerów wakacyjnymi lotami z radomskiego portu systematycznie rośnie. Kształtowanie się siatki połączeń na każdym lotnisku to niekończący się proces. W przypadku rejsów czarterowych przewoźnicy mają większą elastyczność i mogą uruchomić połączenie krótko przed rozpoczęciem lotów, dlatego temat ostatecznej siatki połączeń z Radomia na lato 2024 jest cały czas otwarty" – mówi Anna Dermont, Rzecznik Prasowy PPL.

Źródło informacji: PPL, aviation24.pl, echodnia.eu

No comments

Leave your comment

In reply to Some User