fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

Terminal Portu Lotniczego w Radomiu - Foto: PPL
Terminal Portu Lotniczego w Radomiu - Foto: PPL

Jak informuje portal Echodnia.eu, z letniego rozkładu lotów z lotniska w Radomiu wypadł Heraklion w Grecji, Marsa Alam w Egipcie i Podgorica w Czarnogórze. Umiarkowany optymizmem napawa wcześniejsze uruchomienie lotów do Turcji i przymiarki linii Wizz Air do wprowadzenia kolejnych połączeń z Radomia.

W ostatnim czasie mamy do czynienia z całym serialem złych wiadomości dotyczących lotniska w Radomiu. Pierwsza pochodziła z linii Skyline Express i biura turystycznego Anex Tour, które postanowiło odwołać połączenia z Radomia do egipskiego Szarm El – Szejk już od 10 marca. Wcześniej planowano, że samoloty tej linii będą latały do Egiptu z Radomia do końca kwietnia. Z kolei biuro turystyczne Itaka odwołało najpierw wycieczki z wylotem z Radomia na Kretę z lądowaniem na lotnisku w Heraklionie, a potem Marsa Alam w Egipcie.

W sezonie wakacyjnym nie polecimy też z lotniska Warszawa-Radom do Podgoricy – połączenie do Czarnogóry zniknęło z systemu rezerwacyjnego PLL LOT. Zgodnie z wcześniejszym rozkładem, loty do stolicy Czarnogóry miały być realizowane raz w tygodniu od 23 czerwca do 29 września.

Kasowanie letnich połączeń z Radomia próbuje uspokajać właściciel lotniska w Radomiu spółka Polskie Porty Lotnicze:

Zmiany – zwłaszcza w przypadku rejsów czarterowych – są naturalne i dotyczą wszystkich biur podróży oraz funkcjonujących lotnisk, nie tylko lotniska w Radomiu. Oferta i rozkłady lotów portów lotniczych nieustannie ewoluują, aby dopasować się do potrzeb pasażerów. Rezygnacja z jakiegoś kierunku dotyczy wszystkich lotnisk w Polsce i nie jest ewenementem, również w trakcie trwania sezonu – choć z uwagi na skalę, takie zmiany na większych lotniskach są mniej widoczne i nie są tak szeroko komentowane. Temat ostatecznej siatki połączeń z Radomia na lato 2024 jest cały czas otwarty. Wraz ze zbliżającym się sezonem wypoczynkowym PPL zarządzające portem spodziewa się zwiększonego zainteresowania na wyjazdy z Lotniska Warszawa-Radom – czytamy w komunikacie Polskich Portów Lotniczych. Spółka informuje, że od początku przerwy zimowej województwa mazowieckiego, które w tym roku otworzyło sezon, aż do ubiegłej niedzieli, 25 lutego lotnisko Warszawa-Radom odprawiło 9897 pasażerów. Optymistyczne wiadomości dotyczą natomiast połączeń lotniczych do Turcji.

Sezon lato 2024 z wylotami z lotniska w Radomiu zaczyna się wcześniej niż rok temu, bo pierwsze loty zaplanowane są już na 25 maja. Na wylot wakacyjny do Antalyi z Radomia klienci mają do wyboru dwa dni w tygodniu, soboty i środy. Wydłużony jest też sezon wylotowy z Radomia do połowy października. - Sprzedaż naszej oferty lato 2024 jest na zadowalającym poziomie i nie planujemy zmian w programie lotów na ten sezon – mówi Kaan Ergün z biura turystycznego Coral Travel Poland.

Nieoczekiwanie dostawcą optymistycznych wiadomości są linie Wizz Air, które obecnie latają z Radomia do Larnaki. Przewoźnik przedłużył sprzedaż biletów na tej linii na letni, jak również na przyszłą zimę 2024/25. O tym, że Wizz Air wiąże swoje plany z Radomiem i nie zamierza rezygnować z lotniska na Sadkowie przeczytasz więcej tutaj: echodnia.eu - loty z Radomia

Źródło informacji: Echodnia.eu / Janusz Petz

No comments

Leave your comment

In reply to Some User