fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

Dorota Żuchaj - szefowa pokładu PLL LOT / Ujęcie z filmu PLL LOT
Dorota Żuchaj - szefowa pokładu PLL LOT / Ujęcie z filmu PLL LOT

Mówi się, że mają najładniejszy widok z biura, a za oknem zawsze promienie słońca. Stewardzi i stewardesy, bo o nich mowa, w swojej pracy dbają przede wszystkim o bezpieczeństwo pasażerów. Przechodzą wymagające i długie szkolenie, podczas którego uczą się licznych procedur oraz prawidłowych reakcji na różnego rodzaju sytuacje, które mogą zdarzyć się na pokładzie. Są szkoleni m.in. na wypadek konieczności odebrania porodu czy wodowania samolotu.

Muszą wykazywać się nie tylko szeroką wiedzą merytoryczną – personel pokładowy obowiązuje również ścisła dyscyplina mundurowa i schludny wygląd. Niezbędne w tej pracy są także kompetencje miękkie. Ktokolwiek marzył kiedyś o pracy w chmurach, może poznać jej tajniki, oglądając wideo przygotowane przez Polskie Linie Lotnicze LOT.

Ile czasu przed odlotem personel pokładowy musi stawić się w pracy? W jakich sytuacjach stewardesy obowiązkowo zakładają toczek? Na te i inne pytania odpowiada Dorota, którą znacie z kampanii narodowego przewoźnika “Ważne, z kim podróżujesz”.

Przewoźnik lotniczy zachęca przy okazji do udziału w rekrutacji do LOT Cabin Crew.

Źródło informacji: PLL LOT / redag. aviation24.pl

No comments

Leave your comment

In reply to Some User

Press F10 to toggle Full Screen editing.