fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

Terminal Portu Lotniczego w Radomiu - Foto: PPL
Terminal Portu Lotniczego w Radomiu - Foto: PPL

PPL poinformowało, że Lotnisko Warszawa-Radom w 2023 roku obsłużyło 103.418 pasażerów. "Jest to dobry wynik zważywszy na fakt, że port rozpoczął swoje funkcjonowanie 27 kwietnia. Tak obiecujący początek, świadczy o dużym zainteresowaniu podróżnych i sporym potencjale do rozwoju lotniska." - możemy przeczytać w komunikacie prasowym.

Od ponownego otwarcia do końca 2023 roku lotnisko w Radomiu odprawiło blisko 103,5 tys. pasażerów. To ponad 5 razy więcej niż w okresie swojego poprzedniego funkcjonowania (w latach 2015-2017), kiedy to łącznie w ciągu 2 lat, według danych ULC, ówczesny port odprawił 19.538 podróżnych. W samym grudniu 2023 z usług lotniska skorzystało 6.089 tys. osób.  

Obecnie z radomskiego lotniska dostępne są połączenia: do Rzymu, wykonywane przez Polskie Linie Lotnicze LOT, do Szarm el-Szejk z biurem podróży Anex Tour na pokładzie linii lotniczy Skyline Express oraz do Larnaki na Cyprze obsługiwane od grudnia przez pierwszego na lotnisku w Radomiu niskokosztowego przewoźnika Wizz Air. 

Znane są już pierwsze kierunki lotów w letniej siatce połączeń. PLL LOT uruchomiły sprzedaż biletów do: Rzymu, Ochrydy, Podgoricy, Prewezy i Tirany. Z kolei biura podróży oferują wakacje z wylotem z Lotniska Warszawa-Radom m.in.: w Antalyi, Marsa Alam, Burgas, Warnie, Barcelonie czy na Krecie.

Źródło informacji: PPL, redag. aviation24.pl

No comments

Leave your comment

In reply to Some User