fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

Zdjęcie ilustracyjne/poglądowe - Foto: Pixabay License
Zdjęcie ilustracyjne/poglądowe - Foto: Pixabay License

Agresywny, pijany i pod wpływem narkotyków Norweg zaatakował funkcjonariusza Straży Granicznej na lotnisku w Katowicach. Szybko został obezwładniony. Incydent miał miejsce we wtorek 12 grudnia.

Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach patrolując strefę ogólnodostępną w celu zapewnienia bezpieczeństwa podróżnych zauważyli przy terminalu A pracownika portu lotniczego, który stał w towarzystwie silnie pobudzonej i gestykulującej osoby. Mężczyzna ten gwałtownie wymachiwał rękami, a jego ton głosu był mocno podniesiony.

Mając na względzie zapewnienie bezpieczeństwa pracownika oraz utrzymanie porządku publicznego funkcjonariusze natychmiast udali się w kierunku obu mężczyzn. Na miejscu pracownik portu poinformował, że mężczyzna stojący razem z nim to pasażer, obywatel Norwegii, który ze względu na jego stan psychofizyczny oraz ordynarne zachowanie wobec obsługi naziemnej nie został dopuszczony do lotu na Maderę.

Podczas dalszej rozmowy cudzoziemiec zaczął krzyczeć, prowadząc z samym sobą ożywiony monolog, zwracając tym samym uwagę osób postronnych. Zaczął po angielsku wykrzykiwać słowa powszechnie uznane za obelżywe, oraz pokazywać funkcjonariuszom gest wyciągniętego środkowego palca. Krzycząc kopnął jednego z mundurowych w okolice biodra. Wtedy został przez funkcjonariuszy obezwładniony i zastosowano wobec niego środki przymusu bezpośredniego w postaci kajdanek. Jednak nawet to nie uspokoiło 31-latka, który wciąż zachowywał się agresywnie.

Cudzoziemiec został przewieziony do pomieszczeń służbowych SG, w celu przeprowadzenia dalszych czynności. W wyniku badań lekarskich przeprowadzonych następnie w szpitalu MSW w Katowicach stwierdzono w jego organizmie  obecność THC (substancja psychoaktywna występująca w marihuanie), BDZ (benzodiazepiny - substancje z grupy leków o działaniu przeciwlękowym, uspokajającym, nasennym)  oraz poziom alkoholu 1,92 promila. Zatrzymanego osadzono w Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych w Bytomiu. Dalsze czynności z jego udziałem będą prowadzone w dniu dzisiejszym.

Źródło informacji: Śląski Oddział Straży Granicznej

No comments

Leave your comment

In reply to Some User