fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

Terminal Portu Lotniczego w Radomiu - Foto: PPL
Terminal Portu Lotniczego w Radomiu - Foto: PPL

13 grudnia, na Lotnisku Warszawa-Radom odprawiono stutysięcznego pasażera portu, który poleciał na pokładzie samolotu linii Wizz Air. Był to jednocześnie inauguracyjny lot tego przewoźnika z radomskiego lotniska do Larnaki na Cyprze, informują Polskie Porty Lotnicze.

Szczęśliwą podróżną okazała się pasażerka, dla której był to już czwarty lot z radomskiego portu, a 195 w życiu. Przy tej okazji po raz pierwszy operacje na lotnisku w Radomiu wykonywał niskokosztowy Wizz Air. Po raz pierwszy także port przyjął cywilną maszynę Airbusa – A321 neo. Wizz Air to drugi rozkładowy przewoźnik w Radomiu. 

Międzynarodowa linia lotnicza Wizz Air rozpoczęła współpracę z Lotniskiem Warszawa-Radom od rejsów do Larnaki, która w sezonie zimowym będzie atrakcyjną alternatywą do spędzenia Świąt Bożego Narodzenia, Sylwestra czy okresu karnawałowego. Loty są realizowane w zimowym rozkładzie dwa razy w tygodniu, w środy i soboty.  Aktualnie – poza Larnaką – z radomskiego portu można podróżować na trasach regularnych do Paryża (do 6 stycznia) i Rzymu. Realizowane są także loty czarterowe do Szarm el-Szejk. 

Siatka na Lato 2024 nie jest jeszcze zamknięta, choć PLL LOT ogłosił już swoje połączenia z Radomia. W ofercie znalazły się rejsy do Rzymu, Ochrydy, Podgoricy, Prewezy oraz Tirany. Sprzedaż wycieczek do tych miast uruchomiły też biura podróży. Touroperatorzy proponują turystom również wakacje na Krecie, w tureckiej Antalyi, w Marsa Alam w Egipcie, w Burgas i Warnie w Bułgarii oraz w Barcelonie. Ponadto lotnisko nieustannie prowadzi rozmowy z innymi liniami lotniczymi.

Źródło informacji: PPL

No comments

Leave your comment

In reply to Some User