Wydrukuj tę stronę
sobota, 15 luty 2020 18:14

Z powodu sztormu Denis odwołano ponad 300 lotów z Wielkiej Brytanii.

Napisane przez Londynek.net
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Z powodu sztormu Denis odwołano ponad 300 lotów z Wielkiej Brytanii. Foto: Pixabay.com / Pixabay License
British Airways oraz easyJet potwierdziły dzisiaj, że ze względu na sztorm Denis odwołanych zostanie większość lotów do i z Wielkiej Brytanii. - informuje portal Londynek.net.

Silne wiatry o prędkości do 112 km/h i ulewny deszcz powodują dzisiaj wyjątkowy chaos w transporcie - szczególnie na angielskich lotniskach. Linie easyJet ogłosiły, że aż 234 lotów zostało dzisiaj odwołanych, a kolejne 60 połączeń zostanie skasowanych jutro. Także linie British Airways poinformowały, że 40 lotów, które miały się odbyć z Heathrow dzisiaj po południu, zostało odwołanych.

Szacuje się, że kilkadziesiąt tysięcy podróżnych zostanie dotkniętych skutkami ekstremalnej pogody. Pasażerowie, którzy zakupili bilety na odwołane loty, mieli możliwość bezpłatnego przeniesienia lotu lub otrzymania zwrotu pieniędzy. 

"Zalecamy klientom podróżującym do i z Wielkiej Brytanii dzisiaj, 15 lutego, aby sprawdzili status informacji o locie w easyJet Flight Tracker lub w aplikacji, aby uzyskać najnowsze aktualizacje podróży. Chociaż jest to poza naszą kontrolą, chcielibyśmy przeprosić pasażerów za wszelkie niedogodności związane z pogodą" - poinformowało biuro prasowe easyJet.

Tymczasem rzecznik British Airways zapewnił: "Większość naszych lotów odbędzie się zgodnie z planem, ale podobnie jak wszystkie linie lotnicze latające obecnie do i z Wielkiej Brytanii, doświadczamy pewnych zakłóceń z powodu sztormowej pogody. W miarę możliwości używamy większych samolotów, aby zminimalizować zakłócenia".

Sztorm Denis uderzył dzisiaj rano i ma potrwać 72 godziny. Met Office wydało w ten weekend osiem ostrzeżeń pogodowych obejmujących większość Wielkiej Brytanii - w tym bursztynowe ostrzeżenia na sobotę dla południowej Szkocji, północnej Anglii, Walii i części południowego zachodu.

Źródło informacji: Londynek.net / Mirror.co.uk / Adriana C.
Czytany 1560 razy

Artykuły powiązane