Jego celem jest pozyskanie przez Siły Zbrojne RP zestawów przeciwlotniczych i przeciwrakietowych średniego zasięgu wraz ze sieciocentrycznym systemem dowodzenia. W pierwszej fazie programu Polska pozyska dwie baterie (16 wyrzutni) systemu Patriot-IBCS z pociskami PAC-3 MSE.
WZL1 uczestniczą w nim jako Centrum Produkcji Struktur Kompozytowych. Aby spełnić wysoko postawione wymagania wykonawcze umów, Zarząd Spółki, podobnie jak w przypadku budowy nowego hangaru w Łodzi, zdecydował się na rozbudowę posiadanej infrastruktury. Na potrzeby realizacji przedsięwzięcia ruszyła budowa nowocześniej hali produkcyjnej, o powierzchni 3000 metrów kwadratowych, sfinansowanej ze środków własnych Wojskowych Zakładów Lotniczych Nr 1 S.A.
Ponadto prowadzony jest szereg działań mających na celu poszerzenie kompetencji Spółki umożliwiających wejście w łańcuch dostawców koncernu Lockheed Martin oraz rozwój współpracy pomiędzy firmami. Podpisane umowy offsetowe umacniają zaangażowanie firmy Lockheed Martin w polską obronność. Koncern uczestniczy w szeregu projektów w dziedzinie obronności i bezpieczeństwa Polski.
Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 S.A. nieustannie rozwijają swoją infrastrukturę oraz inwestują w badania i rozwój, jednocześnie udowadniając, że są doskonale przygotowane do realizacji nowoczesnych projektów zbrojeniowych.
Źródło informacji: WZL Nr 1 S.A.