Wydrukuj tę stronę
środa, 25 marzec 2020 18:41

W najbliższy czwartek w Polsce wyląduje pierwszy samolot z Chin z wyposażeniem medycznym.

Napisane przez Redakcja
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
W najbliższy czwartek w Polsce wyląduje pierwszy samolot z Chin z wyposażeniem medycznym. W najbliższy czwartek w Polsce wyląduje pierwszy samolot z Chin z wyposażeniem medycznym. Foto: Pixabay.com / Pixabay License

W czwartek wyląduje w Polsce pierwszy samolot z Chin z wyposażeniem medycznym, a w najbliższych dniach możemy się spodziewać kolejnych samolotów – zapowiedział Prezydent Andrzej Duda.

Andrzej Duda poinformował o telefonicznej rozmowie, jaką przeprowadził z Prezydentem Chin Xi Jinpingiem, dodając, że Chiny powoli, ale konsekwentnie wracają do pracy i dzięki temu Polska będzie mogła kupić potrzebny sprzęt. – Pan Prezydent powiedział, że Polska ma zielone światło do tego, aby takich zakupów dokonywać i takie zakupy są dokonywane – informuje oficjalna strona internetowa Prezydenta Polski.

"Zobowiązywałem się także do tego, że będę starał się działać na arenie międzynarodowej, żeby wzmocnić stopień ochrony przed niebezpieczeństwem zarażenia się koronawirusem. To dotyczy przede wszystkim personelu medycznego, który bezpośrednio styka się z pacjentami, styka się z osobami potencjalnie zarażonymi. Chodzi przede wszystkim o sprzęt ochrony, maseczki, kombinezony, gogle ochronne, rękawiczki jednorazowe oraz inne wyposażenie, które jest konieczne. Mówiłem, że przeprowadzę w tej sprawie rozmowę z Prezydentem Chin." - poinformował Prezydent Polski - "Ta rozmowa odbyła się wczoraj. Trwała 45 minut. To była bardzo dobra rozmowa, przedstawiłem Panu Prezydentowi sytuację jaka u nas występuje. Pan Prezydent również poinformował mnie jak wygląda sytuacja w Chinach. Pogratulowałem tego, że w dużym stopniu udało się zapanować nad epidemią i że Chiny powoli, ale konsekwentnie mogą wracać do pracy. I dzięki temu, że mogą wracać do pracy będzie możliwe także to, abyśmy my mogli kupić w Chinach ten potrzebny na sprzęt. Chiny produkują go normalnie w ogromnej ilości, ta produkcja w tej chwili się toczy i jest wzmacniana. Pan Prezydent powiedział, że mamy, jako Polska z ich strony zielone światło do tego, aby takich zakupów dokonywać i takie zakupy są dokonywane. Już jutro pierwszy samolot z Chin wyląduje z tym właśnie wyposażeniem. W najbliższych dniach możemy spodziewać się kolejnych samolotów."

Źródło informacji: prezydent.pl

Czytany 1754 razy

Artykuły powiązane