Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 25 styczeń 2021 12:29

To był intensywny weekend dla lotników z 8. Bazy Lotnictwa Transportowego.

Napisane przez Wojsko-polskie.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Samolot CASA C-295M o numerze 013 wykonał lot po trasie Kraków-Powidz-Kraków w ramach Akcji Serce. Samolot CASA C-295M o numerze 013 wykonał lot po trasie Kraków-Powidz-Kraków w ramach Akcji Serce. Foto: 8.BLTr

Załogi samolotów wraz z zespołem lekarzy dwukrotnie zostały zaangażowane w akcje ratującą ludzkie życie.

Miniony weekend okazał się bardzo intensywny dla lotnikow z 8.BLTr. W sobotę, 23 stycznia, po wpłynięciu zarządzenia wykonania lotu o statusie „Hospital” przeprowadzono niezbędne analizy i przygotowania, po których załoga samolotu wraz z zespołem lekarzy w sposób planowy i bez zakłóceń podjęła się zadania ratowania ludzkiego życia.  Samolot CASA C-295M o numerze 013 wykonał lot po trasie Kraków-Powidz-Kraków.

Samolot wystartował po godzinie 10 a na macierzyste lotnisko powrócił popołudniu. Zadanie lotnicze zrealizowane zostało dla Kliniki Chirurgii Serca, Naczyń i Transplantologii w Krakowie.

W niedzielne popołudnie pojawilo sie kolejne wyzwanie dla lotników 8.BLTr. Samolot CASA C-295M o nr bocznym 011 wystartował o godzinie 14.27 z krakowskich Balic. Przebył trasę do Zielonej Góry, nastepnie do Warszawy, po czym powrócił na krakowskie lotnisko o godzinie 18.53. Była to 4 Akcja Serce w 2021 roku wykonana przez 8. BLTr.
 
Od początku roku żołnierze Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych udzielili wsparcia ratującym ludzkie życie medykom już cztery razy. Wszystkie loty zostały zrealizowane przez załogę z 8. Bazy Lotnictwa Transportowego.


Tekst: st.szer. Krystian Woźniak / 8.BLTr

Czytany 805 razy

Artykuły powiązane