Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 12 marzec 2018 13:42

Spadochronowa Reprezentacja Wojska Polskiego wzięła udział w Americup 2018.

Napisane przez Wojsko-polskie.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zdjęcia: Kamil Wójciak / materiał pochodzi ze strony Wojsko-polskie.pl Zdjęcia: Kamil Wójciak / materiał pochodzi ze strony Wojsko-polskie.pl

Zawody odbyły się w Skydiving Center w miejscowości Lake Wales. Zawody obejmowały celność lądowania – zarówno w dzień i w nocy, oraz w indywidulnej, jak i drużynowej klasyfikacji.

W terminie 18.02 – 08.03 Spadochronowa Reprezentacja WP udała się na słoneczną Florydę, aby rozpocząć przygotowania do sezonu spadochronowego w 2018 roku. Po intensywnym treningu skocznym drużyna miała okazję sprawdzić swoje umiejętności w pierwszych zawodach w tym roku. 33 uczestników z 6 różnych krajów wzięło udział w  Americup 2018, który odbył się w Skydiving Center w miejscowości Lake Wales. Zawody obejmowały celność lądowania – zarówno w dzień i w nocy, oraz w indywidulnej, jak i drużynowej klasyfikacji.

Konkurencję dzienną indywidulaną zwyciężył st. chor. szt. Andrzej Lamch z Ośrodka Szkolenia Wysokościowo – Ratowniczego i Spadochronowego z wynikiem 7cm, dzieląc złoty medal z zawodnikiem z Egiptu. Start  st. chor. szt. był wystarczająco dobry, żeby by dać mu złoto również w kategorii Masters. Aż czterech zawodników z Polski znalazło się w pierwszej dziesiątce. Byli to poza zwycięzcą: st. chor. Piotr Błażewicz (OSWRiS) – 5 miejsce; st. kpr. Tomasz Podstawka (6BPD) – 8 miejsce oraz st. chor. Marcin Bielecki (6BPD) – 10 miejsce.

Udany występ reprezentacji zapewnił zespołowi  brązowy medal w klasyfikacji drużynowej.

Niecodziennością tego wydarzenia było rozegranie konkurencji w nocy. Coś, czego zespół zwykle nie trenuje. Mimo braku treningu w czołowych miejscach mieliśmy aż 4 osoby.
W klasyfikacji generalnej st. chor. szt. Andrzej Lamch zajął drugie miejsce. Drużyna  jest zadowolona z wyników oraz pokłada nadzieję, że rok 2018 przyniesie dużo więcej sukcesów.

Tekst i więcej zdjęć na: OSWRiS / Źródło: Wojsko-polskie.pl
Zdjęcia: Kamil Wójciak

Czytany 2786 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 12 marzec 2018 13:46

Artykuły powiązane