Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 27 lipiec 2020 18:17

Śmigłowiec Anakonda ewakuował z promu kobietę z noworodkiem.

Napisane przez BLMW
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Śmigłowiec SAR - Anakonda z BLMW Śmigłowiec SAR - Anakonda z BLMW Foto: BLMW
W sobotnią noc załoga dyżurna SAR z Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej otrzymała zadanie ewakuacji medycznej z promu, kobiety w zaawansowanej ciąży. Na ląd załoga, poszukiwawczo-ratowniczej Anakondy, przetransportowała kobietę… z noworodkiem.
 
W sobotę, o godz. 2:59 załoga dyżurna SAR z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego z Gdyni-Babich Dołów, postawiona została w stan gotowości alarmem ratowniczym: "pomoc medyczna”. Z otrzymanych informacji wynikało, że ewakuacji medycznej na ląd potrzebuje kobieta, w zaawansowanej ciąży, pasażerka promu Regina Seaways, znajdującego się 26 mil morskich na północ od Białogóry. Załoga śmigłowca poszukiwawczo-ratowniczego W-3WARM Anakonda, dowodzona przez kpt. Pawła Januszko, osiągnęła gotowość do działań o godz. 3:05 i wystartowała siedem minut później w kierunku promu, utrzymując łączność ze służbami koordynującymi akcję i towarzyszącą na wodzie jednostką Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa m/s Huragan. Po dolocie do promu, o godz. 3:40, na pokład jednostki opuszczony został ratownik, który dokonał oceny sytuacji. Jak się okazało w trakcie dolotu śmigłowca nastąpił poród, więc na pokład pozostającego w zawisie śmigłowca podjęto kobietę z noworodkiem. O godz. 4:08 śmigłowiec rozpoczął powrót do macierzystego lotniska w Gdyni-Babich Dołach, na którym lądował o godz. 4:29. Kobieta i dziecko zostali przekazani oczekującym na lotnisku służbom medycznym.

Była to 680 akcja poszukiwawczo-ratownicza w historii BLMW i czternasta przeprowadzona w tym roku. W tym czasie udzielono pomocy 363 osobom.

Źródło informacji: BLMW

Czytany 1232 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 27 lipiec 2020 21:07

Artykuły powiązane