Wydrukuj tę stronę
środa, 02 grudzień 2020 17:27

SkyUp, niskokosztowy przewoźnik z Ukrainy, uruchomiły połączenie z Gdańskiem.

Napisane przez Redakcja
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
SkyUp, niskokosztowy przewoźnik z Ukrainy, uruchomiły połączenie z Gdańskiem. Foto: Skyup Press Release
SkyUp, niskokosztowy przewoźnik z Ukrainy, zapowiada połączenia 3 razy w tygodniu z lotniska Kijów-Boryspol.

Ukraińska linia chce wystartować z regularnymi rejsami do Gdańska 29 marca 2021 roku. Miałaby realizować loty w poniedziałki, środy i soboty. Z Gdańska samoloty mają startować o godzinie 19.40, a z Kijowa o 17.50 czasu lokalnego. Podróż potrwa 1 godzinę i 50 minut.

"Cieszy nas zamiar rozpoczęcia lotów do Gdańska przez nową ukraińską niskokosztową linię SkyUp. W dobie koronawirusa niewiele linii decyduje się na ekspansję i zdobywanie nowych rynków. Uruchomienie nowego połączenia do Kijowa to dowód na to, że ukraińskie kierunki są bardzo pożądane zarówno przez Polaków odwiedzających biznesowo i turystycznie Ukrainę, ale także przez obywateli Ukrainy, których tak wielu pracuje, uczy się i mieszka w Polsce. Zdajemy sobie jednak sprawę, że do wiosny, kiedy linia SkyUp chce wystartować, sytuacja na rynku lotniczym będzie niepewna. Potrzebne jest wyhamowanie pandemii i zmiana przepisów epidemicznych zarówno w Ukrainie jak i w Polsce wobec podróżujących do nas obywateli Ukrainy. - Tomasz Kloskowski prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy"

Ukraińska linia lotnicza SkyUp istnieje od dwóch lat i dotąd funkcjonowała tylko na krajowym rynku. Od przyszłorocznego, letniego rozkładu przewoźnik chce latać do Polski do Gdańska i Modlina. Zaplanował w sumie 60 tras do 21 krajów z Zaporoża, Lwowa, Charkowa i Kijowa. 

Trasa z Kijowa do Gdańska będzie obsługiwana przez Boeingi 737-800 NG.

Źródło informacji: Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy

Czytany 608 razy

Artykuły powiązane