Wydrukuj tę stronę
piątek, 20 listopad 2020 14:25

Sean Connery nie będzie patronem lotniska w Edynburgu.

Napisane przez Redakcja
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Sean Connery niestety nie zostanie patronem lotniska w Edynburgu. Sean Connery niestety nie zostanie patronem lotniska w Edynburgu. Stuart Crawford, CC BY-SA 3.0 , via Wikimedia Commons

Jak informuje portal dailyrecord.co.uk, w ostatnim czasie fani szkockiego aktora Sean’a Connery’ego przepuścili szturm na portalach społecznościowych. Wyszli z inicjatywą, aby lotnisko w Edynburgu, które nie ma jeszcze patrona, nazwać imieniem Sir Sean’a Connery’ego.

Organizator petycji Andrew Morton napisał: - "Liverpool ma lotnisko Johna Lennona, Belfast ma George'a Best Airport i po śmierci jednego z jej najsłynniejszych synów, Edynburg powinien mieć lotnisko Sir Sean’a Connery'ego."

Rzecznik lotniska w Edynburgu powiedział jednak - "Jeśli kiedykolwiek rozważymy zmianę nazwy lotniska, to mielibyśmy bogactwo słynnych i historycznych Szkotów do rozważenia, a Sean Connery byłby absolutnie jednym z nich” i dodał następnie – „Nie mamy żadnych aktualnych planów, by to zrobić."

Sean Connery zmarł 31 października tego roku w wieku 90 lat. Lotnisko w Edynburgu istnieje od 1916 roku i znajduje się 13 kilometrów od centrum Edynburga.

Źródło informacji: dailyrecord.co.uk, wikipedia

Czytany 836 razy

Artykuły powiązane