Wydrukuj tę stronę
piątek, 27 marzec 2020 18:10

Rolls-Royce praktycznie zawiesza od dziś produkcję silników dla lotnictwa cywilnego.

Napisane przez Redakcja
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Epidemia Koronawirusa teraz "dopada" również producentów podzespołów lotniczych. Epidemia Koronawirusa teraz "dopada" również producentów podzespołów lotniczych. Foto: Rolls-Royce

"Naszym priorytetem od początku epidemii COVID-19 było bezpieczeństwo i zdrowie wszystkich naszych pracowników." - pisze w swoim komunikacie dział prasowy Rolls-Royce. - "Aktywnie wdrażamy wytyczne rządowe w naszych międzynarodowych zakładach, w szczególności te dotyczące zagęszczenia pracowników w jednym miejscu, w tym w Wielkiej Brytanii, gdzie do tej pory nasze zakłady produkcyjne były w pełni operacyjne."

Rolls-Royce postanowił jednak teraz znacznie ograniczyć praktycznie wszystkie niezbędne działania w swoich obiektach służących lotnictwu cywilnemu przez tydzień od północy 27 marca. "Nasi pracownicy będą nadal otrzymywać wynagrodzenie. Ten krok pozwoli nam potwierdzić skuteczność podjętych dotychczas środków i usprawnić nasze procesy w celu utrzymania zmodyfikowanych operacji i działań przez dłuższy okres. Pozwoli nam to skoncentrować się na wspieraniu klientów i kluczowych usług, w tym operacji frachtu lotniczego, podczas pandemii COVID-19. W tym czasie będziemy nadal utrzymywać naszą krytyczną zdolność, która zapewni kontynuację działalność linii lotniczych." - informuje Rolls-Royce.

Rząd Wielkiej Brytanii wyznaczył Rolls-Royce'a jako kluczowego dostawcę dla brytyjskiego wojska, dlatego producent planuje, aby jego obiekty dla obrony w Wielkiej Brytanii pozostały w pełni operacyjne. "Będziemy nadal dostarczać i serwisować silniki, które napędzają samoloty wojskowe, okręty i inne pojazdy, które są teraz szczególnie potrzebne do pomocy, przy jednoczesnym przestrzeganiu wszystkich rządowych wskazówek dotyczących zdrowia i bezpieczeństwa." - podsumowuje producent.

Źródło informacji: Rolls-Royce

Czytany 3038 razy

Artykuły powiązane