Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 20 lipiec 2020 17:33

Poszukiwali paralotniarza. Okazało się, że to prawdopodobnie flara.

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Poszukiwali paralotniarza. Okazało się, że to prawdopodobnie flara. Foto: BLMW
Piątkowym wieczorem załoga dyżurna SAR z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego z Gdyni-Babich Dołów, wystartowała do akcji poszukiwawczej. Świadek powiadomił służby, że do wody Zatoki Gdańskiej wpadł paralotniarz.

W piątek, 17 lipca, o godzinie 21.58 załoga dyżurna SAR z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego z Gdyni-Babich Dołów, postawiona została w stan gotowości alarmem ratowniczym. Z otrzymanych informacji wynikało, że służby ratownicze zostały powiadomione przez świadka, który obserwował paralotniarza wpadającego do Zatoki Gdańskiej ok. 10 km na południe od Helu. Załoga śmigłowca poszukiwawczo-ratowniczego W-3WARM Anakonda, dowodzona przez kpt. Pawła Estala, osiągnęła gotowość do działań pięć minut później i o godz. 22.10 wystartowała w kierunku rejonu poszukiwań.

Załoga śmigłowca przeszukiwała wskazany rejon przez godzinę, a w akcji brała udział również jednostka Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa „Sztorm”. O 23.10 do ratowników dotarła informacja, że zgłaszający zdarzenie uległ złudzeniu, a wpadającym do wody obiektem mogła być flara. Załoga Anakondy przerwała poszukiwania i lądowała na lotnisku Oksywie o godz. 23.18.

Była to 677 akcja poszukiwawczo-ratownicza w historii BLMW i dziewiąta przeprowadzona w tym roku.
 
Źródło informacji: BLMW
Czytany 1065 razy

Artykuły powiązane