Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 28 wrzesień 2020 13:20

Pierwszy zamówiony samolot C295 dotarł do Kanady.

Napisane przez Redakcja
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Pierwszy C295 ląduje w 19 Wing, Canadian Forces Base Comox w Kolumbii Brytyjskiej Copyright Garry Walker - wszelkie prawa zastrzeżone. Pierwszy C295 ląduje w 19 Wing, Canadian Forces Base Comox w Kolumbii Brytyjskiej Copyright Garry Walker - wszelkie prawa zastrzeżone.

Pierwszy samolot Airbus C295, kupiony przez rząd Kanady w programie wymiany samolotów poszukiwawczo-ratowniczych (FWSAR) Królewskich Kanadyjskich Sił Powietrznych (RCAF), dotarł do 19 Skrzydła w bazie wojskowej Comox w Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie.

Samolot, oznaczony przez użytkownika jako CC-295, wylądował w macierzystej bazie 17 września jako pierwsza z 16 maszyn zamówionych w grudniu 2016 roku. Umowa dostawy obejmuje też wszystkie elementy wsparcia technicznego, szkolenia i usługi inżynierskie, budowę nowego centrum szkoleniowego w Comox oraz usługi serwisowe i pomocnicze.

„Jesteśmy w Airbusie naprawdę dumni z dostawy do bazy Comox pierwszego z 16 samolotów C295 przeznaczonych do misji poszukiwawczo-ratowniczych. Dzięki doskonałej współpracy z kanadyjskimi urzędnikami sprostaliśmy wyzwaniom wynikającym z pandemii COVID-19 i jesteśmy przekonani, że do końca roku zrealizujemy założony plan dostarczenia w sumie sześciu samolotów. Liczymy na dalszą owocną współpracę przy projekcie kanadyjskich C295”, powiedział Dirk Hoke, dyrektor generalny Airbus Defence and Space w  wideooświadczeniu transmitowanym podczas uroczystości w 19 Wing Comox Air Base.

Airbus oficjalnie do tej pory przekazał RCAF trzy samoloty, z których drugi ma przybyć do kraju w nadchodzących tygodniach. Dostawy pozostałych potrwają do 2022 roku.

Źródło informacji: Airbus

Czytany 964 razy

Artykuły powiązane