Wydrukuj tę stronę
piątek, 07 sierpień 2020 14:34

Optymistyczne wyniki za lipiec zaprezentował Port Lotniczy w Gdańsku.

Napisane przez Redakcja
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Optymistyczne wyniki za lipiec zaprezentował Port Lotniczy w Gdańsku. Foto: Pixabay.com / Pixabay License
Ponad 154 tysiące osób wybrało w lipcu gdańskie lotnisko. To bardzo dobry wynik po trzymiesięcznym okresie wstrzymania regularnych lotów krajowych i międzynarodowych z powodu epidemii koronawirusa.

Ruch lotniczy odradza się systematycznie. Najwięcej pasażerów było w niedzielę 26 lipca, tego dnia podróżowało do/z Gdańska aż 7 477 osób. Najwięcej operacji startów i lądowań, w sumie 111, było we wtorek 21 lipca. Kierunki, które podróżujący wybierali najczęściej to Londyn, Oslo i Warszawa. 

„Cieszy nas dynamika wzrostu pasażerów na gdańskim lotnisku. To pokazują liczby, ale widać to też gołym okiem. Coraz więcej osób jest każdego dnia na lotnisku: w terminalach, sklepach i restauracjach. Podróżujący nie boją się latać i to napawa nas optymizmem, że będzie ich z tygodnia na tydzień coraz więcej. Jesteśmy ogromnie wdzięczni, że wybierają podróże lotnicze oraz gdańskie lotnisko. Staramy się im zapewnić komfortową i bezpieczną obsługę. Dziękujemy także za to, że przestrzegają zasad i stosują się do zaleceń sanitarnych wymaganych w związku z epidemią” – powiedział Tomasz Kloskowski prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. 

W lipcu bardzo popularne były loty z Gdańska do miejsc wakacyjnych. Obecnie linie lotnicze proponują pasażerom bilety do 23 portów w Grecji (Ateny, Saloniki, Kalamata, Korfu, Rodos, Mykonos, Kreta: Chania, Heraklion), Chorwacji (Dubrownik, Split, Zadar), Hiszpanii (Barcelona, Alicante, Majorka), Włoszech (Rzym, Mediolan, Piza), Bułgarii (Burgas), Albanii (Tirana), na Cyprze (Larnaka, Pafos), na Malcie i Ukrainie (Odessa). 

W aktualnej siatce są w sumie 84 połączenia z Gdańska do 20 państw. Mimo, że linie są gotowe do realizowania lotów, nie można wciąż podróżować samolotami do Szwecji. Rządowy zakaz został przedłużony do 11 sierpnia.

Źródło informacji: Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy

Czytany 751 razy

Artykuły powiązane