Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 27 maj 2019 17:47

Ogólnopolski Zlot Samolotów GA w Radawcu już w tym tygodniu!

Napisane przez Kagero
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Źródło zdjęcia: Kagero Źródło zdjęcia: Kagero

W dniach 31.05 01.06 br. odbędzie się I Ogólnopolski Zlot Samolotów GA w Radawcu. Pogoda w maju nie dała nam zbyt wielu okazji aby polatać, dlatego warto sezon lotniczy oficjalnie i w miłym towarzystwie rozpocząć w Radawcu pod Lublinem. Aeroklub Lubelski, Targi Lublin i Kagero Publishing serdecznie zapraszają na I Ogólnopolski Zlot Samolotów GA w Radawcu.

W zależności od planów weekendowych można przylecieć już po południu w piątek na wspólną kolację i zostać do niedzieli aby np. zrelaksować się na lubelskiej Nocy Kultury.

Można również przylecieć na jeden dzień w sobotę, wziąć udział w rajdzie po Lubelszczyźnie, pozwiedzać lubelską starówkę lub spędzić czas na lotnisku. W sobotę odbywa się tam Lotniczy Dzień Dziecka, podczas którego prowadzona jest zbiórka na zakup sprzętu dla pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

Fundacja „W Dobrych Rękach” zaprasza wszystkie załogi do pomocy w zbiórce pieniędzy na sprzęt medyczny dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

Festyn poprowadzi Ryszard Majewski redaktor Radia Lublin, który zainicjował naszą akcję dla lubelskiego szpitala.

W razie potrzeby na lotnisku jest możliwość zakupienia paliwa Avgas 100 LL. Benzynę samochodową można kupić na pobliskiej stacji, Aeroklub Lubelski pomoże w transporcie.

Transport do miasta i na lotnisko zapewniają organizatorzy. Zarezerwowane jest kilkanaście pokoi w centrum miasta na nocleg z piątku na sobotę. Wszelkie szczegóły związane z uczestnictwem w Zlocie można omówić pod nr telefonu :609 543 927 lub 603 563 064.

Ze względów organizacyjnych zachęcamy do wypełnienia formularza na stronie www.eventylotnicze.eu w zakładce eventy. Nawet jeśli ktoś zamierza przylecieć do Radawca na przysłowiową kawę powinien wysłać formularz do organizatorów aby mogli się przygotować na przyjęcie gościa.

Do tej pory zarejestrowało się kilkanaście załóg w tym piloci z Czech i Ukrainy.

Serdecznie zapraszamy do Radawca.

Wydarzenie wspiera Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Gmina Konopnica, Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, Varter Aviation i firma ochroniarska MIKO.

Źródło informacji: Kagero

Czytany 1919 razy

Artykuły powiązane