Wydrukuj tę stronę
środa, 17 czerwiec 2020 11:41

Mazury Air Show 2020 odwołane.

Napisane przez Redakcja
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Mazury Air Show 2020 odwołane. Grafika: AKJ

"Niestety szczególne regulacje prawno-sanitarne z powodu pandemii koronawirusa jak i mając na względzie bezpieczeństwo zdrowotne naszych widzów, pilotów, wolontariuszy, przy zapowiedzianym braku możliwości uzyskania pozytywnej opinii Państwowe Inspekcji Sanitarno-Epdemiologicznej dla „Mazury AirShow 2020” jako imprezy masowej, zmuszają Zarząd Aeroklubu Krainy Jezior do jednoznacznego wypowiedzenia się." - czytamy w liście Stanisława Tołwińskiego, Prezesa AKJ.

"W 2020 roku niestety nad j. Niegocin - w Giżycku, nie będzie pokazów lotniczych pod nazwą Mazury AirShow 2020. Bardzo dziękujemy wszystkim którzy dotychczas byli aktywnie zaangażowani w przygotowania do MAS 2020 ale i wszystkim wspierającym nasze zamierzenia ." - informuje Stanisław Tołwiński - "Szczególne słowa uznania i podziękowania nalezą się Burmistrzowi Giżycka , Panu Wojciechowi Iwaszkiewiczowi za zawsze konstruktywną współpracę i gotowość do szczerej wymiany poglądów tak ważnych przed podjęciem trudnej dla Zarządu AKJ decyzji. A więc na 22-gą edycję mazurskich pokazów lotniczych będziemy musieli poczekać do pierwszego sierpniowego weekendu w 2021 roku."

Aby kontynuować tradycję lotniczych rajdów i zlotów na Mazurach oraz podtrzymywać więź z polskimi i zagranicznymi ekipami lotniczymi (tak ważną dla sukcesów mazurskich pokazów), Organizatorzy przygotowują XXII MIEDZYNARODOWY ZLOT PRZYJACIÓŁ LOTNICTWA i MAZUR, którego organizacje rozważają alternatywnie w dniach 29.07-02.08.2020 lub w dniach 05-09.08.2020. Ostateczna decyzja zapadnie jeszcze w czerwcu po konsultacji z organizacyjnymi partnerami i lokalnymi władzami samorządowymi.

"Wszystkich miłośników lotnictwa na Mazurach zapewnimy wiele możliwości kontaktu z załogami Zlotu i poznania ich samolotów. Natomiast uczestnikom Zlotu zapewnimy wiele ciekawych mazurskich atrakcji wg odrębnego programu. Przepraszamy zawiedzionych odwołaniem mazurskich pokazów i prosimy o życzliwą wyrozumiałość dla decyzji Zarządu AKJ. Do zobaczenia podczas XXII MIĘDZYNARODOWEGO ZLOTU PRZYJACIÓŁ LOTNICTWA i MAZUR!!!" - kończy list Stanisław Tołwiński.

Źródło informacji: Stanisław Tołwiński - Prezes AKJ

Czytany 1022 razy

Artykuły powiązane