Wydrukuj tę stronę
czwartek, 02 kwiecień 2020 18:28

Lotnisko Chopina wprowadza zmiany w zasadach przemieszczania się po terminalu.

Napisane przez Lotnisko Chopina
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Lotnisko Chopina wprowadza zmiany w zasadach przemieszczania się po terminalu. Lotnisko Chopina wprowadza zmiany w zasadach przemieszczania się po terminalu. Foto: Lotnisko Chopina

W celu zwiększenia separacji, bezpieczeństwa pracowników lotniska oraz podróżnych od dziś od godziny 15.00 ulegają zmianie zasady przemieszczania się po terminalu na Lotnisku Chopina.

W terminalu mogą przebywać wyłącznie pracownicy z przepustką oraz pasażerowie z ważnym biletem. Na stronie lotniska możemy znaleźć informacje dla pasażerów przylatujących w ramach operacji #LOTdoDomu - "Wszyscy pasażerowie wychodzą przez strefę AB Terminalu. Wyjście możliwe jest wyłącznie przez poziom odlotów. Dostęp do postoju taxi rekomendowanych przez lotnisko i przystanku autobusowego na poziomie przylotów jest możliwy poprzez zewnętrzne windy i schody. Rodziny oczekujące na pasażerów przylatujących nie mogą wejść do budynku. Z uwagi na aktualną sytuację prosimy o zachowanie odpowiedniego dystansu oraz o to, aby zredukować do absolutnego minimum liczbę osób oczekujących."

Jak ma wyglądać natomiast sposób przemieszczania się pasażerów odlatujących: - "Wstęp na teren terminalu na poziomie odlotów odbywa się wyłącznie przez w strefie E, tylko dla pasażerów z ważnym biletem lub dla osób, które chcą kupić bilet w kasach PLL LOT."

Zarówno wejście, jak i wyjście z budynku terminalu dla pracowników dostępne jest wyłącznie w strefie C na poziomie odlotów. Wszystkie powyższe rozwiązania są wprowadzone z uwagi na wspólne bezpieczeństwo. "Liczymy na Państwa wyrozumiałość." - czytamy w komunikacie Lotniska Chopina.

Źródło informacji: Lotnisko Chopina

Czytany 1501 razy

Artykuły powiązane