Wydrukuj tę stronę
czwartek, 25 czerwiec 2020 12:47

Lotniczy skandal w Pakistanie. 4 na 10 pilotów posiada fałszywe licencje.

Napisane przez Redakcja
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
 A320 Pakistan International Airlines A320 Pakistan International Airlines A320 Pakistan International Airlines A320 Pakistan International Airlines Foto: PIA

W związku z prowadzonym postępowaniem w sprawie katastrofy lotu PIA PK8303 w Karaczi, w którym uczestniczyło 99 osób, w tym 8 członków załogi, minister lotnictwa Ghulam Sarwar poinformował, że 40% pakistańskich pilotów jest w posiadaniu fałszywych licencji.

Minister w szczegółach opowiedział jak wygląda stan osobowy tego procederu i jak do niego dochodziło. Na 860 aktywnych pilotów, 262 pilotów nie zdawało egzaminu samodzielnie. Na egzamin stawał w ich imieniu inny pilot z doświadczeniem. Wieje grozą, gdy dowiadujemy się, że piloci, którzy nie przystąpili do egzaminów, nie mają nawet odpowiedniego doświadczenia, aby bezpiecznie latać. Być może pocieszającym jest to, że wśród tych 40% część pilotów jest nieaktywnych i być może już nigdy nie zasiądzie za sterami samolotu. Dochodzą również informacje, że część pilotów zostało powołanych na podstawie poparcia politycznego.

W kierunku 54 pilotów już zostało wszczęte postępowanie, a 9-ciu z nich przyznało się do posiadania fałszywych dyplomów.

Źródło informacji: Aviation24.pl, gulf news, news18

Czytany 2826 razy

Artykuły powiązane