Wydrukuj tę stronę
piątek, 11 wrzesień 2020 13:02

LOT znosi opłaty za zmiany w rezerwacji biletów na wszystkich połączeniach lotniczych.

Napisane przez Redakcja
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
LOT znosi opłaty za zmiany w rezerwacji biletów na wszystkich połączeniach lotniczych. Foto: PLL LOT

Od dziś pasażerowie Polskich Linii Lotniczych LOT mogą wielokrotnie zmieniać plany podróży bez dodatkowych opłat. To kolejne udogodnienie, jakie LOT wprowadza z myślą o pasażerach w czasie globalnej pandemii.

LOT wprowadził nowe, elastyczne zasady zarządzania rezerwacją. Oznacza to nie tylko większe bezpieczeństwo i kontrolę nad  planem podróży w dobie globalnej pandemii, ale także zniesienie dodatkowych opłat za dokonywane zmiany.

Według danych IATA (raport IATA i McKinsey & Company z sierpnia br.) w przypadku ruchu biznesowego, najważniejszym kryterium decydującym o podróży lotniczej w czasie pandemii jest możliwość dokonywania modyfikacji w rezerwacji biletów i dostępność połączeń bezpośrednich. Dlatego LOT wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom znosząc opłaty za zmiany w rezerwacjach.

- Rozumiemy potrzeby naszych klientów, którzy w obliczu stale zmieniających się obostrzeń w poszczególnych krajach w związku z globalną pandemią oczekują usługi, która zapewni im maksymalny poziom bezpieczeństwa, komfort i elastyczność w planowaniu podróży. Dotyczy to nie tylko pasażerów, którzy zamierzają wybrać się na urlop wczesną jesienią, ale również stopniowo powracającego ruchu biznesowego. Oferujemy naszym klientom jeden z najbardziej konkurencyjnych produktów na rynku, a w ramach niego: elastyczność rezerwacji i łatwe zarządzanie nią online, atrakcyjne ceny biletów i wysoki standard produktu pokładowego. Nieustanie podwyższamy jakość naszej oferty walcząc o każdego pasażera – mówi Michał Fijoł, Członek Zarządu ds. Handlowych Polskich Linii Lotniczych LOT.

Zmiana daty i kierunku podróży

Od dziś pasażerowie mają możliwość dowolną liczbę razy, bezpłatnie zmienić datę i kierunek lotu w ramach swojej rezerwacji. Dotyczy to biletów zakupionych w okresie od 10 września do 31 grudnia br. na wszystkie połączenia LOT-u, w każdej dostępnej taryfie, w tym również najtańszej opcji saver, bez dodatkowego bagażu.

Ewentualne dopłaty wiążą się wyłącznie z różnicą w cenach biletów w przypadku braku dostępności taryfy, w której dokonano początkowej rezerwacji. W ramach biletów zakupionych do 10 września br. pasażerom przysługuje możliwość jednorazowej bezpłatnej zmiany trasy i daty podróży.

Źródło informacji: PLL LOT

Czytany 776 razy