Wydrukuj tę stronę
środa, 19 luty 2020 18:42

Książka "W stronę dronów czyli kilka słów o projektowaniu bezzałogowych samolotów (w dialogach podanych)”.

Napisane przez Redakcja
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Książka "W stronę dronów czyli kilka słów o projektowaniu bezzałogowych samolotów (w dialogach podanych)” Książka "W stronę dronów czyli kilka słów o projektowaniu bezzałogowych samolotów (w dialogach podanych)” Okładka: Michał Imiołek

Nakładem kuźnicy techniki aeronautycznej i kompozytowej „Draco” ukazała się książka autorstwa Michała Imiołka, pt. „W stronę dronów czyli kilka słów o projektowaniu bezzałogowych samolotów (w dialogach podanych)”.

Książka ta w potoczystej, łatwo przyswajalnej formie porusza niektóre zagadnienia z zakresu projektowania bezzałogowych samolotów, skupiając się na omówieniu wiodących czynników, wpływających na ich określone, ważne z perspektywy konstruktora i odbiorców cechy, takie jak np. zwrotność, udźwig, prędkość maksymalna, doskonałość aerodynamiczna czy prędkość wznoszenia. W nurt głównego wywodu wplecione zostały proste zależności, umożliwiające wykonanie elementarnych obliczeń płatowca z zakresu jego aerodynamiki i osiągów, wespół z przykładami. Ponieważ jednym z przejawów lotniczej działalności autora jest prowadzona obecnie budowa samolotu bezzałogowego I-014 KERMIT, książkę wzbogacono zbiorem artykułów poświęconym właśnie tej konstrukcji. Należy przy tym wyraźnie zaznaczyć, że wiele z omówionych w książce zagadnień dotyczyć może nie tylko dronów, lecz i samolotów załogowych lub modeli latających (zwłaszcza zdalnie sterowanych), gdyż wszystkie tutaj wymienione wywodzą się przecież ze wspólnego gniazda, należą tym samym do jednej rodziny.  

200 STRON! FORMAT A4! KILKADZIESIĄT RYSUNKÓW I ZDJĘĆ! PRZYKŁADY OBLICZENIOWE!

Publikacja dostępna jest na portalu aukcyjnym Allegro, pod poniższym linkiem:

https://allegro.pl/oferta/w-strone-dronow-czyli-kilka-slow-o-projektowaniu-8966360095

Więcej szczegółów:

KUŹNICA TECHNIKI AERONAUTYCZNEJ i KOMPOZYTOWEJ „DRACO” im.Tytusa Liwiusza Burattiniego

https://sites.google.com/view/kuznica-draco

Czytany 3634 razy

Artykuły powiązane