Wydrukuj tę stronę
czwartek, 03 grudzień 2020 18:00

Koniec problemów ze sprzedażą B737 MAX? Ryanair zamawia 75 samolotów.

Napisane przez Redakcja
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ryanair zamawia 75 samolotów B737 MAX. Ryanair zamawia 75 samolotów B737 MAX. Foto: Boeing

Ryanair złożył wiążące zamówienie na 75 dodatkowych samolotów 737 MAX, zwiększając portfel zamówień do 210 odrzutowców. Ryanair ponownie wybrał 737 8-200, wersję 737-8 o większej pojemności, powołując się na dodatkowe miejsca dla pasażerów w samolocie oraz lepszą wydajność paliwową i ekologiczną.

"Zarząd jest przekonany, że klienci pokochają ten nowy samolot. Pasażerowie będą cieszyć się nowym wnętrzem, większą przestrzenią na nogi, niższym zużyciem paliwa i cichszą pracą, a przede wszystkim, naszym klientom spodobają się niższe ceny, które te samoloty pozwolą Ryanairowi oferować od 2021 r. i przez następną dekadę, ponieważ Ryanair jest liderem w ożywieniu europejskiego przemysłu lotniczego i turystycznego" - powiedział Michael O'Leary, dyrektor generalny Grupy Ryanair.

"Gdy tylko wirus COVID-19 ustąpi - a prawdopodobnie nastąpi to w 2021 r. wraz z wprowadzeniem wielu skutecznych szczepionek - Ryanair i nasze partnerskie porty lotnicze w całej Europie wraz z tymi ekologicznymi samolotami szybko przywrócą loty i rozkłady lotów, odzyskają utracony ruch i pomogą Europejczykom odzyskać swój przemysł turystyczny, a także umożliwią młodym ludziom powrót do pracy w miastach, na plażach i w ośrodkach narciarskich Unii Europejskiej" - powiedział O'Leary.

Ryanair jest klientem startowym dla wariantu 737-8, który złożył pierwsze zamówienie na 100 samolotów i 100 opcji pod koniec 2014 r., a następnie złożył stałe zamówienia na 10 samolotów w 2017 r. i 25 w 2018 r. Model 737 8-200 umożliwi Ryanair skonfigurowanie swojego samolotu z 197 miejscami siedzącymi, zwiększając tym samym potencjał przychodów i zmniejszając zużycie paliwa o 16 proc. w porównaniu z poprzednimi samolotami linii.

"Ryanair będzie nadal odgrywał wiodącą rolę w naszej branży, gdy Europa wyjdzie z pandemii COVID-19 i ruch lotniczy powróci do wzrostu na całym kontynencie. Cieszymy się, że Ryanair po raz kolejny pokłada zaufanie w rodzinie Boeingów 737 i buduje swoją przyszłą flotę dzięki temu powiększonemu, solidnemu zamówieniu" - powiedział Dave Calhoun, prezes i dyrektor generalny The Boeing Company.

"Boeing nadal koncentruje się na oddaniu do użytku bezpiecznej pełnej floty 737 oraz na dostarczaniu zaległych samolotów do Ryanair i innych naszych klientów. Głęboko wierzymy w ten samolot i będziemy kontynuować pracę, aby odzyskać zaufanie wszystkich naszych klientów" - powiedział Calhoun.

Czy samolot B737 MAX odzyska zaufanie pozostałych linii lotniczych i pasażerów przekonamy się w najbliższym czasie.

Źródło informacji: Boeing

Czytany 728 razy

Artykuły powiązane