Wydrukuj tę stronę
wtorek, 21 lipiec 2020 13:27

Kolejna ewakuacja medyczna z platformy zrealizowana przez śmigłowiec W-3WARM.

Napisane przez BLMW
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Kolejna ewakuacja medyczna z platformy zrealizowana przez śmigłowiec W-3WARM. Foto: BLMW
Wczoraj wieczorem załoga śmigłowca W-3WARM z Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej, po raz kolejny w ciągu tygodnia, ewakuowała chorego pracownika platformy wiertniczej. Od ogłoszenia alarmu do przekazania poszkodowanego służbom medycznym upłynęła godzina i 23 minuty.

Wczoraj wieczorem załoga dyżurna SAR z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego z Gdyni-Babich Dołów, postawiona została w stan gotowości alarmem ratowniczym: "pomoc medyczna”. Z otrzymanych informacji wynikało, że jeden z pracowników platformy wiertniczej, znajdującej się na Bałtyku, wymagał ewakuacji medycznej na ląd. Załoga śmigłowca poszukiwawczo-ratowniczego W-3WARM Anakonda, dowodzona przez kpt. Pawła Estala, osiągnęła gotowość do działań o godz. 20.05 i wystartowała cztery minut później w kierunku platformy, lądując na jej pokładzie o godz. 20.40. Ratownicy: pokładowy i medyczny dokonali oceny stanu zdrowia poszkodowanego, zaopatrzyli go i przygotowali do transportu lotniczego. Start z platformy nastąpił o godz. 20.50 i śmigłowiec rozpoczął powrót do lotniska Oksywie. Po lądowaniu, o godz. 21.19 chorego z ostrym zapaleniem wyrostka robaczkowego przekazano służbom medycznym.

Była to 678 akcja poszukiwawczo-ratownicza w historii BLMW i dwunasta przeprowadzona w tym roku. W tym czasie udzielono pomocy 361 osobom.
 
Źródło informacji: BLMW
Czytany 874 razy

Artykuły powiązane