Wydrukuj tę stronę
piątek, 22 maj 2020 17:37

Katastrofa samolotu Airbus A320 Pakistan International Airlines z 99 osobami na pokładzie.

Napisane przez Redakcja
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
A320 Pakistan International Airlines A320 Pakistan International Airlines Foto: PIA / Twitter

Samolot pasażerski Airbus A320-214 linii lotniczych Pakistan International Airlines spadł na gęsto zaludnioną dzielnicę miasta Karachi, podczas próby podejścia do lądowania.

Linie lotnicze podały, że na pokładzie było 91 pasażerów i 7 członków załogi. Samolot odbywał ot między Lahore a Karachi, który miał trwać około 1,5 godziny. Według dostępnych informacji piloci wykonali dwa podejścia do lądowania. Przy drugim podejściu zgłosili awarię silników. Samolot rozbił się w dzielnicy mieszkalnej o nazwie Model Colony, około 1360 m od progu drogi startowej. Samolot rozpadł się i wybuchł pożar.

Nie jest znana liczba ofiar na ziemi, jednak lokalne media podają zaskakujące informacje, że katastrofę samolotu przeżyły 2 osoby, w tym gubernator Pendżabu.

Dokumenty zdatności do lotu wykazały, że samolot przeszedł kontrolę rządową 1 listopada 2019 r.

Główny inżynier PIA podpisał wydał certyfikat 28 kwietnia, stwierdzając, że wszystkie czynności konserwacyjne zostały przeprowadzone i że „samolot jest w pełni zdatny do lotu i spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa”.

Airbus w sprawie katastrofy wydał komunikat: - „Airbus wyraża ubolewanie z powodu potwierdzenia, że samolot A320 obsługiwany przez Pakistan International Airlines uczestniczył w wypadku podczas lotu PK8303 z Lahore do Karaczi w dniu 22 maja 2020 r. Wstępne raporty wskazują, że na pokładzie znajdowało się 91 pasażerów i 8 członków załogi. Nasze myśli są ze wszystkimi, których dotyczy ta tragedia. Na tym etapie Airbus nie ma potwierdzonych informacji dotyczących okoliczności wypadku.
Zgodnie z załącznikiem 13 ICAO, Airbus zapewnia pełną pomoc techniczną Bureau d’Enquête et d’Analyse Francji i władzom pakistańskim odpowiedzialnym za dochodzenie.”

Źródło informacji: skynews, aviation-safety.net, airbus

Czytany 1623 razy

Artykuły powiązane