piątek, 25 październik 2019 17:03

Postępy Boeinga w przywracaniu 737 MAX do służby. Koncern przesłał komunikat prasowy.

Napisane przez Boeing
Oceń ten artykuł
(1 głos)
B737 Max 8 Ethiopian Airlines B737 Max 8 Ethiopian Airlines Foto: Boeing

"W ciągu ostatnich miesięcy Boeing osiągnął znaczący postęp w pracach nad bezpiecznym powrotem 737 MAX do eksploatacji." - informuje koncern lotniczy -  "Firma kontynuuje współpracę z Federalną Administracją Lotnictwa (FAA) i innymi międzynarodowymi organami nadzoru lotniczego, aby uzgodnić proces certyfikacji oprogramowania 737 MAX i powiązanej z tym aktualizacji szkoleń. Firma dokonała także istotnych zmian na poziomie zarządu i działalności operacyjnej w celu dalszego pogłębienia swoich wysiłków."

Poniżej lista przedstawiona przez koncern Boeinga, czyli postępy w przygotowaniu B737 MAX do powrotu do służby lotniczej:

Co robimy?

Pamiętając o udzielaniu pomocy osobom dotkniętym wypadkami, zespoły Boeinga, partnerzy i dostawcy nieustannie pracują nad opracowaniem aktualizacji oprogramowania, przeprowadzają loty testowe oraz ulepszają przyszłe materiały szkoleniowe dla pilotów. W ich działania zaangażowane są globalne organy nadzoru lotu, linie lotnicze oraz nasi dostawcy, co ma na celu jak najlepsze wsparcie istniejącej floty samolotów 737 MAX.

Wsparcie dla rodzin ofiar: Dwa tragiczne wypadki B737 MAX leżą na sercu każdemu pracownikowi Boeinga. Boeing utworzył fundusz pomocy w wysokości 100 milionów dolarów, aby zaspokoić potrzeby rodzin i społeczności dotkniętych tymi wypadkami. Pięćdziesiąt milionów dolarów zostało przeznaczone na Fundusz Pomocy Finansowej Boeinga, który ma na celu zapewnienie natychmiastowej pomocy finansowej rodzinom ofiar wypadków. Kenneth Feinberg i Camille Biros, uznani eksperci w zakresie ustanawiania i nadzorowania funduszy kompensacyjnych dla ofiar, zostali zatrudnieni, aby stworzyć i samodzielnie zarządzać Funduszem Pomocy Finansowej Boeinga, który już działa, pomagając dotkniętym cierpieniem rodzinom.

Aktualizacje oprogramowania i testy w locie: Zaktualizowaliśmy oprogramowanie MCAS w samolotach 737 MAX, dodając trzy dodatkowe warstwy ochrony, które nie dopuszczą do powtórzenia się takich wypadków. Do tej pory przeprowadziliśmy ponad 800 lotów testowych i produkcyjnych ze zaktualizowanym oprogramowaniem, dających łącznie ponad 1500 godzin. Odnotowujemy stały postęp w związku z ogłoszoną w czerwcu drugą aktualizacją oprogramowania, która dotyczy dodatkowej wtórności systemu komputerowego sterującego lotem. Około 445 uczestników reprezentujących ponad 140 klientów i organy nadzoru na całym świecie, w tym FAA, wzięło udział w sesjach na symulatorach lotu, aby zapoznać się z proponowaną aktualizacją oprogramowania MCAS. W zeszłym tygodniu firma z powodzeniem przeprowadziła próbny test lotu certyfikacyjnego.

Zaangażowanie klientów i interesariuszy: Boeing zorganizował 20 konferencji na całym świecie z udziałem ponad 1100 uczestników z ponad 250 organizacji, aby pomóc liniom lotniczym i innym zaangażowanym podmiotom przygotować się do powrotu 737 MAX do służby. Firma prowadzi również cotygodniowe wideokonferencje techniczne z klientami na całym świecie w celu zapewnienia najwyższej jakości wsparcia i pełnego przygotowania floty tych samolotów do bezpiecznego powrotu do pracy. Obejmuje to również opracowanie kompleksowego pakietu szkoleniowego. Firma ściśle współpracuje z ponad 900 dostawcami, aby zapewnić stabilność łańcucha dostaw.

Wsparcie 24/7: Boeing zapewnia całodobową obsługę klienta za pośrednictwem globalnego centrum operacyjnego, które gwarantuje najwyższej jakości wsparcie liniom lotniczym. Zespoły wykorzystują zaawansowane analizy, loty produkcyjne i organizowane na miejscu testy, aby przygotować flotę 737 MAX do powrotu do eksploatacji.

Co zmieniliśmy?

Podejmujemy również kroki w celu wdrożenia wcześniej ogłoszonych działań, które skoncentrują naszą uwagę na bezpieczeństwie produktów i usług. Od zmian ogłoszonych 30 września, wprowadziliśmy już zmiany będące odpowiedzą na zalecenia Rady Dyrektorów.

Zarządzanie i nadzór: specjalnie powołany komitet przeprowadził rygorystyczny, pięciomiesięczny niezależny audyt polityk i procesów firmy oraz wydał szereg zaleceń, które zostały przyjęte. Wcześniej Boeing ogłosił również, że zarząd oddzielił obowiązki prezesa i dyrektora generalnego, aby umożliwić prezesowi i dyrektorowi generalnemu Boeinga Dennisowi Muilenburgowi skupienie się na prowadzeniu firmy, wywiązywaniu się ze zobowiązań wobec naszych klientów i wzmocnieniu bezpieczeństwa produktów i usług.

Zarządzanie bezpieczeństwem i inżynieria: 30 września Boeing ogłosił utworzenie organizacji ds. bezpieczeństwa produktów i usług, która dokona przeglądu wszystkich aspektów bezpieczeństwa produktów i utrzyma nadzór nad zespołem ds. badania wypadków oraz nad zakładowymi komisjami ds. kontroli produkcji. Wybrano lidera organizacji, a zespół działa w nowym formacie. Inne wprowadzone zmiany obejmują dostosowanie prac inżynierskich: ustanowienie formalnego programu wymagań projektowych (Design Requirements Program), udoskonalenie naszego programu bezpieczeństwa pracy (Continued Operation Safety Program), partnerstwo z liniami lotniczymi w zakresie projektów kabin lotniczych dostosowanych do potrzeb przyszłych generacji pilotów i poszerzenie skali działania naszego Centrum Promocji Bezpieczeństwa (Boeing Safety Promotion Center).

Dodatkowe kroki: Boeing podjął dodatkowe działania, aby zwiększyć niezawodność swoich operacji i wzmocnić sposób zarządzania bezpieczeństwem w firmie, swoim łańcuchu dostaw oraz wśród społeczności lotniczej, dążąc do podniesienia poziomu bezpieczeństwa lotnictwa na całym świecie. Rozszerzyliśmy stosowanie kompleksowego systemu zarządzania bezpieczeństwem i przeglądów bezpieczeństwa w celu ujednolicenia polityki bezpieczeństwa i wymiany najlepszych praktyk. By nadać temu odpowiednią rangę, całość jest nadzorowana przez kierownictwo wyższego szczebla firmy. Rozszerzamy wykorzystanie systemu anonimowego raportowania, aby zachęcić pracowników do zgłaszania potencjalnych problemów związanych z bezpieczeństwem. Boeing niezmiennie inwestuje w edukację STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) w celu zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania na pilotów i techników utrzymania ruchu. Firma inwestuje również w takie obszary jak projektowanie produktów, pokłady lotnicze przyszłości, infrastruktura, regulacje i nowe technologie.

„Odnotowujemy stały postęp w bezpiecznym przywracaniu 737 MAX do służby. Nasze zespoły nie ustają w zaangażowaniu na rzecz naszych klientów i naszych wartości. Wprowadzane przez nas zmiany jeszcze bardziej wzmocnią nasze przywiązanie do kwestii bezpieczeństwa w firmie i całej społeczności lotniczej ”- powiedział Dennis Muilenburg.

Komunikat prasowy Boeing

Czytany 1901 razy

Artykuły powiązane

Redakcja poleca

Sie 18, 2019
Zazwyczaj miało to wyglądać tak: ... Calutka ulica wstała już do ...
Sie 14, 2019
Miejscowość Czarna Góra i położone na jej terenie wzniesienie ...
Sie 11, 2019
W dniu 11 sierpnia 1994 roku o godz. 13.17 miało miejsce ...
Sie 08, 2019
W ostatni weekend sierpnia 2021 roku odbędą się w Radomiu kolejne ...
Lip 06, 2019
Aspirant sztabowy Radosław Szukała, na co dzień kierownik Ogniwa ...
Lip 10, 2019
10 lipca 2019 r. odbył się premierowy pokaz samolotu solarnego ...
Lip 10, 2019
115 lat temu urodził się pułkownik pilot Zdzisław Krasnodębski, ...
Lip 04, 2019
Portal Polska-zbrojna.pl opublikował rozmowę z ministrem obrony ...
Kwi 12, 2019
Zespół Flaris opublikował kolejny film z lotów testowych Flarisa. Tym ...

Najczęściej czytane

Paź 29, 2019
Biuro wspólnego programu F-35 i Lockheed Martin podpisały umowę o ...
Paź 25, 2019
Jak informuje brytyjska firma Reaction Engines, został przetestowany ...
Paź 28, 2019
Wraz z końcem października zaczyna obowiązywać zimowa oferta lotów, ...
Paź 26, 2019
Ciężki sprzęt od kilku tygodni pracuje na Sadkowie. Ekipa firmy Max ...
Paź 23, 2019
W poniedziałek, 21 października AN-2 wzniósł się w powietrze! Przelot ...
Paź 25, 2019
"W ciągu ostatnich miesięcy Boeing osiągnął znaczący postęp w pracach ...
Sie 26, 2019
Dowódca, w stopniu Majora, Francisco (Paco) Marín Núñez, pilot ...
Sie 22, 2019
Do dialogu technicznego w sprawie średnich samolotów transportowych ...
Sie 21, 2019
14 września w 23. Bazie Lotnictwa Taktycznego odbędzie się Piknik ...
Sie 19, 2019
Od dziś piloci F-16 z 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego pełnią dyżur ...
Sie 18, 2019
Poważny wypadek samolotu pasażerskiego pod Moskwą, czy raczej „cud w ...
Lip 22, 2019
Z lecącego na wysokości 4000 metrów samolotu transportowego C-17 ...

Nasze wywiady

Lis 28, 2018
Był październik 1980 roku, kiedy dyrekcja zakładów PZL Świdnik ...
Paź 14, 2018
Za nami już 9. edycja słynnej Nocy w Instytucie Lotnictwa. Ponieważ w ...
Wrz 06, 2018
Małgorzata Nowotnik i Marian Nowotnik to lotnicze małżeństwo, które ...
Lip 16, 2018
Jako patron medialny Air Show w Radomiu mamy zaszczyt pokazać, jako ...
Kwi 23, 2018
Postanowiliśmy to sprawdzić składając wizytę z symulatorze Boeinga ...
Lut 04, 2018
Wczoraj w Hotelu Aiport Okęcie odbyła się impreza Open Day Cumulusy ...
Paź 11, 2017
Siedemnastoletnia Maja Kuczyńska w krótkim czasie zachwyciła świat ...
Wrz 12, 2017
W sobotę 9 września ekipa portalu Aviation24.pl odwiedziła urocze ...
Wrz 05, 2017
W imieniu firmy Eurofighter Jagdflugzeug GmbH i jej firm ...

Kalendarium Wikipedii

Dzisiaj jest: 12 Grudnia 2019    |    Wydarzyło się: 1968 – 51 osób zginęło w katastrofie samolotu Boeing 707 linii lotniczych Pan Am koło stolicy Wenezueli Caracas. 1985 – Samolot czarterowy Douglas DC-8 linii lotniczych Arrow Air, lecący z Kairu do Fort Campbell (Kentucky), rozbił się krótko po starcie po międzylądowaniu w Gander (wschodnia Kanada). Zginęło 256 osób, w tym 248 amerykańskich żołnierzy ze 101. Dywizji Powietrznodesantowej. 1986 – 70 osób zginęło w katastrofie radzieckiego samolotu Tu-134A w Berlinie Wschodnim. 2012 – Korea Północna umieściła na orbicie okołoziemskiej swego pierwszego sztucznego satelitę Kwangmyŏngsŏng-3B. 1902 – Urodził się Adam Dziurzyński, polski pilot szybowcowy (zm. 1991). 1964 - Urodził się Kenneth Ham, amerykański inżynier, pilot wojskowy, astronauta. 1956 - Zmarł Franciszek Antoni Wiza, polski porucznik pilot (ur. 1916). 1963 - Zmarł Józef Zając, polski generał dywizji pilot (ur. 1891). 1966 - Zmarł Stanisław Skrzydlewski, polski pilot szybowcowy (ur. 1927).

Lotnicza książka

Paź 26, 2019
Jeśli ktoś wciąż czuje niedosyt po hucznych, lipcowych obchodach 50. ...
Wrz 05, 2019
Tak pisze o swojej książce autor, Stanisław Śmist" - "Prawdy, mity i ...
Sie 09, 2019
Wspólny cel, współzawodnictwo i duże zaplecze finansowe - to kluczowe ...
Cze 22, 2019
Tylko dwunastu ludzi stąpało po powierzchni Księżyca. Jest ich wśród ...
Gru 27, 2018
Zbliża się koniec roku w którym obchodzimy 100-rocznicę Odzyskania ...
Lis 14, 2018
Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie zaprasza na oblot książki pt. ...
Lis 03, 2018
Wiedza o tym, że zaatakowana 1 września 1939 roku Rzeczpospolita ...
Sie 22, 2018
Pasjonująca historia polskich pilotów, których odwaga i męstwo ...
Cze 08, 2018
Książka, która zdaniem Mariusza Szczygła warta jest złamania siódmego ...

Nasze Video

Sie 25, 2019
Równo rok temu mieliśmy przyjemność uczestniczyć w treningach oraz ...
Maj 19, 2019
W ramach Nocy Muzeów, 100-lecia Eskadry Kościuszkowskiej, 90-lecia ...
Gru 16, 2018
Lotniczy Dom Kultury Skocznia Warszawa w ramach projektu "Niebo bez ...
Sie 15, 2018
Dzisiaj na warszawskim niebie zobaczyliśmy: śmigłowce Mi-2 , ...
Mar 23, 2018
Dzisiaj dokładnie o godzinie 8:55 czasu lokalnego na warszawskim ...
Maj 17, 2017
Od jutra rusza sprzedaż biletów na musical "Piloci", a już dziś ...
Top