Wydrukuj tę stronę
sobota, 25 maj 2019 12:49

Łukasz Czepiela i Józek Stachoń Tutoń na XI Nowotarskim Pikniku Lotniczym.

Napisane przez Organizatorzy Nowotarskiego Pikniku Lotniczu
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Samolot Edge 540TK, a za jego sterami Łukasz Czepiela. Samolot Edge 540TK, a za jego sterami Łukasz Czepiela. Foto: Organizatorzy Nowotarskiego Pikniku Lotniczego

Łukasz Czepiela pierwszy Polski pilot wyścigów Red Bull Air Race ostatnio lądujący na Sopockim molo CarbonCub zaprezentuje się na znanym nam już samolocie Edge 540TK.

Samolot Edge 540TK to najmocniejszy samolot akrobacyjny w Polsce, 640 kg wagi , 350 koni , 1000NM momentu obrotowego , Max prędkość 410km/h.

Łukasz Czepiela jest pilotem akrobacyjnym, który dzięki udziałowi w Red Bull Air Race ma szansę rozwinąć skrzydła na arenie międzynarodowej. Jako pilot zawodowy i akrobacyjny, przyzwyczajony jestet do latania różnymi statkami powietrznymi, w tym samolotami Airbus A320.

W przeszłości pełnił funkcję szefa zespołu w renomowanej brytyjskiej grupie akrobacyjnej Honda Dream Team, oraz przez krótki okres czasu pracował jako polski korespondent dla miesięcznika Pilot Club Magazine.

Mieszka w Poznaniu i jestem członkiem Aeroklubu Poznańskiego. Kiedy nie pochłania go latanie po świecie, szuka adrenaliny, uprawiając wędrówkę lub wspinaczkę skałkową. Jest także zapalonym pływakiem. Ponadto posiada doświadczenie w pracy mechanika lotniczego oraz licencję szybowcową.

Kolejnym uczestnikiem pikniku jest pilot góral Józek Stachoń Tutoń. Jak co roku Józek zasiądzie za starami swojego TL2000 StingCarbon. Ultralekki samolot mogący lecieć 250km/h zwrotny wygodny idealny do podróży po kraju i Europie. 

Drugą maszyną w rekach Józka Stachonia Tutonia będzie wiatrakowiec BrakoGyro. Wiatrakowiec to ostatnio popularna maszyna latająca. Która umożliwia operowanie z małych lotnisk. Jest bardzo zwrotny. 
 
Źródło informacji: Nowotarski Piknik Lotniczy
 
Czytany 784 razy

Artykuły powiązane