Wydrukuj tę stronę
sobota, 22 luty 2020 13:27

II wydanie książki „Projektowanie samolotów kompozytowych. wybrane zagadnienia w ujęciu szczegółowym” już dostępne.

Napisane przez Redakcja
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Projektowanie samolotów kompozytowych. wybrane zagadnienia w ujęciu szczegółowym - Michał Imiołek Projektowanie samolotów kompozytowych. wybrane zagadnienia w ujęciu szczegółowym - Michał Imiołek Okładka książki

Nakładem kuźnicy techniki aeronautycznej i kompozytowej „Draco” ukazało się drugie (poprawione i uzupełnione) wydanie książki autorstwa Michała Imiołka, pt. „Projektowanie samolotów kompozytowych. wybrane zagadnienia w ujęciu szczegółowym”.

Książka ta to pierwsza polska monografia poświęcona sztuce projektowania samolotów kompozytowych. Autor w prosty i praktyczny sposób przedstawia główne zagadnienia związane z aerodynamiką samolotu, wyznaczaniem jego osiągów, obliczaniem stateczności, obciążeń i wytrzymałości, podając – krok po kroku – stosowne po temu metody obliczeń. Całość, wzbogacona licznymi rysunkami, przykładami obliczeniowymi oraz tablicami, stanowi przy tym (pogłębione pod kątem konstrukcji lotniczych) wprowadzenie w nowoczesny świat materiałów kompozytowych. Jakkolwiek książka – w formie i w języku – napisana została z myślą o konstruktorach amatorach, modelarzach i lotniczych pasjonatach, może być również przydatna dla studentów wydziałów lotniczych jak i wszystkich tych osób, które czują się duchowo splecione z lotnictwem. Ponadto, duża część wyłożonego materiału (zwłaszcza w Księdze Pierwszej oraz w Księdze Drugiej), dotyczy de facto ogółu płatowców, także tych drewnianych, jak i metalowych, co sprzyja dalszemu powiększeniu kręgu Czytelników."

500 STRON! FORMAT A4! KILKASET RYSUNKÓW! LICZNE PRZYKŁADY OBLICZENIOWE!

Publikacja dostępna jest na portalu aukcyjnym Allegro, pod linkiem:

https://allegro.pl/oferta/projektowanie-samolotow-kompozytowych-7657241043

Więcej informacji:

KUŹNICA TECHNIKI AERONAUTYCZNEJ i KOMPOZYTOWEJ „DRACO” im. Tytusa Liwiusza Burattiniego

https://sites.google.com/view/kuznica-draco

Źródło informacji: Michał Imiołek

Czytany 3961 razy

Artykuły powiązane