Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 14 wrzesień 2020 12:37

Gonili samolot na lotnisku w Krakowie, bo spóźnili się na lot.

Napisane przez Redakcja
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Gonili samolot na lotnisku w Krakowie, bo spóźnili się na lot. Foto: Pixabay.com / Pixabay License

Jak informuje Straż Graniczna, do niecodziennego zdarzenia doszło w piątek po południu na terenie MPL Kraków Airport. Funkcjonariusze Placówki SG w Krakowie – Balicach zostali zaalarmowani, że 3 osoby wdarły się na płytę startową lotniska.

Kobieta oraz dwóch mężczyzn przeszli przez kontrolę bezpieczeństwa, lecz kiedy doszli do bramki, okazało się, że nie wejdą na pokład samolotu, bo drzwi są zamknięte. Kiedy Polacy zorientowali się, że spóźnili się na samolot, za wszelką cenę zamierzali dostać się na pokład. Po nieuprawnionym wtargnięciu na płytę lotniska, zdesperowani chcieli udać się na samolot, który był już w trakcie kołowania.

Każdy ze spóźnialskich pasażerów został ukarany mandatem karnym w wysokości 100 zł, w związku z naruszeniem art. 210 ust. 1 pkt. 5a Ustawy Prawo Lotnicze. Oczywiście swoje plany dotyczące podróży do Rzymu musieli odłożyć na później.

Przypominamy, że do odprawy trzeba stawić się odpowiednio wcześniej. Zaleca się, aby pasażerowie byli na lotnisku minimum dwie godziny przed planowanym wylotem, dzięki czemu takich sytuacji jaka spotkała troje Polaków, można uniknąć.

Źródło informacji: Karpacki Oddział Straży Granicznej

Czytany 984 razy

Artykuły powiązane