Wydrukuj tę stronę
czwartek, 24 wrzesień 2020 11:40

Emirates SkyCargo podpisały protokół ustaleń dotyczący logistyki humanitarnej z International Humanitarian City.

Napisane przez Redakcja
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Emirates SkyCargo podpisały protokół ustaleń dotyczący logistyki humanitarnej z International Humanitarian City. Foto: Emirates

Emirates SkyCargo, linie lotnicze cargo należące do Emirates i International Humanitarian City (IHC), największe na świecie centrum pomocy humanitarnej i rozwiązań kryzysowych, zawarły porozumienie. Podpisał je Nabil Sultan, Divisional Senior Vice President Cargo i Giuseppe Saba, dyrektor generalny International Humanitarian City.

Partnerstwo między podmiotami plasuje Dubaj jako miejsce, z którego sprawnie dostarczana jest pomoc, zwłaszcza w sytuacjach kryzysów humanitarnych.

Zgodnie z postanowieniami protokołu Emirates SkyCargo i IHC będą pracować nad innowacyjnymi rozwiązaniami logistycznymi, aby sprawnie wykonywać operacje ratownicze. IHC zwróci się również do Emirates SkyCargo jako przewoźnika lotniczego pierwszego wyboru w zakresie transportu pilnie potrzebnych materiałów. Ponadto obie organizacje będą dzielić się wiedzą i wdrażać najlepsze praktyki dotyczące transportu specjalistycznego ładunku w ramach akcji ratunkowych.

- Jesteśmy przewoźnikiem o silnym poczuciu odpowiedzialności społecznej. Przez lata Emirates SkyCargo wykonały szereg lotów i przewoziły ładunki w imieniu International Humanitarian City, niosąc pomoc podczas katastrof humanitarnych na całym świecie. Nasze ostatnie wsparcie odbyło się w odpowiedzi na następstwa eksplozji w Bejrucie. Dziś umacniamy nasze partnerstwo i opracowujemy platformę, która umożliwi bardziej spójną i jeszcze szybszą reakcję w przypadku potrzeby niesienia pomocy, a także ułatwi rozwój solidnych i innowacyjnych rozwiązań w tym zakresie. Nasza flota samolotów szerokokadłubowych i globalna siatka z hubem w Dubaju będzie wspierała działania International Humanitarian City skierowane do potrzebujących społeczności na całym świecie – powiedział Nabil Sultan.

- Chciałbym wyrazić wdzięczność liniom Emirates SkyCargo za ich dotychczasowe wsparcie dla IHC i społeczności. Szczególne podziękowania kierujemy do zarządu Emirates za inicjatywę podjętą po wybuchu w Bejrucie, za wsparcie Libańczyków licznymi transportami powietrznymi w bardzo korzystnych cenach. Mam zaszczyt podpisać niniejszy dokument będący kamieniem milowym dla naszej dalszej współpracy. Jest ona czymś więcej niż wykorzystaniem zasobów lotniczych i dużego zasięgu Emirates SkyCargo. Wysokie standardy i jakość świadczonych usług przewoźnika będą w dalszym ciągu ulepszać mechanizmy reagowania kryzysowego kierowanego do społeczności IHC, wspólne działania umożliwią nam współpracę na rzecz One Humanity – powiedział Giuseppe Saba

W sierpniu linie Emirates podjęły inicjatywę humanitarną, tworząc most lotniczy między Dubajem a Bejrutem, aby ułatwić transport najpotrzebniejszych materiałów po eksplozjach w porcie w Bejrucie. Emirates nadal współpracują z lokalnymi i międzynarodowymi organizacjami pozarządowymi, w tym z IHC, która jest również wspierana przez darowizny pieniężne i w postaci mil Emirates Skywards za pośrednictwem Emirates Airline Foundation.

Źródło informacji: Emirates

Czytany 582 razy

Artykuły powiązane