Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 01 czerwiec 2020 17:56

Duża ilość kokainy odkryta w silniku należącym do Boeinga 707.

Napisane przez Redakcja
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Silnik odrzutowy był wypełniony w środku kokainą. Silnik odrzutowy był wypełniony w środku kokainą. Foto: Służby Celne w Hong Kongu

Agenci celni Hong Kongu odkryli 217 kilogramów kokainy ukrytej w silniku odrzutowym. To prawdopodobnie pierwszy w historii przemyt narkotyków, gdzie wykorzystano do tego silnik samolotu.

Przejęte narkotyki zostały wycenione na 32 mln dolarów i zostały umieszczone we wnętrzu silnika odrzutowego umieszczonego w kontenerze morskim. Trafił on z Ekwadoru do Hongkongu, ale nikt się po niego nie zgłosił. Nadawca, jak poinformowały Służby Celne, nawet żądał zwrotu przesyłki, gdy się dowiedział, że przysyłka utknęła w porcie i interesują się nią Służby Celne.

Silnik wzbudził niepokój wśród pracowników celnych, ponieważ silniki odrzutowe są rzadko importowane z Ameryki Południowej. Wykonali oni skany rentgenowskie i zauważyli nietypową strukturę wewnętrzną elementów silnika. Wywiercili otwór w obudowie, wprowadzili kamerę i w ten sposób znaleźli paczki z narkotykami.

Ciekawostką jest to, że silnik został w dokumentach zgłoszony jako silnik Boeinga 737, choć wygląd i konstrukcja sugerują, że jest to silnik Boeinga 707. Silnik był pomalowany farbą, żeby wyglądał jak nowy i brakowało w nim wielu elementów.

Źródło informacji: aerospcworld.com , Służba Celna Hong Kong

Czytany 2506 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 01 czerwiec 2020 18:05

Artykuły powiązane