Wydrukuj tę stronę
czwartek, 27 sierpień 2020 17:20

Część pasażerów spóźnionego samolotu trafiło na kwarantannę, bo zmuszona była nocować w Hiszpanii.

Napisane przez Londynek.net
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Część pasażerów spóźnionego samolotu trafiło na kwarantannę, bo zmuszona była nocować w Hiszpanii. Foto: Pixabay.com / Pixabay License
Z powodu opóźnienia samolotu brytyjskich linii easyJet, 80 pasażerów musiało poddać się przymusowej 14-dniowej kwarantannie po powrocie do Wielkiej Brytanii. Maszyna leciała z Gibraltaru na podlondyńskie lotnisko Gatwick - informuje BBC i londynek.net.
Z powodu fatalnej pogody poniedziałkowy rejs o numerze EZY8906 z Gibraltaru do Wielkiej Brytanii został przełożony na kolejny dzień. 

Brytyjski easyJet nie mógł jednak zarezerwować na Gibraltarze wystarczającej liczby pokoi dla wszystkich pasażerów, więc niektórzy podróżni stanęli przed opcją nocowania na lotnisku, albo udania się do kontynentalnej części Hiszpanii, z którą graniczy Gibraltar. Tam czekał na nich hotel zapewniony przez linię lotniczą.

80 pasażerów wsiadło do autobusu i zostało przewiezionych przez granicę do hiszpańskiego Kadyksu. Zgodnie z przepisami dotyczącymi podróży w Wielkiej Brytanii, osoby wracające z Gibraltaru nie muszą poddawać się kwarantannie, ale przyjezdni z Hiszpanii - już tak.

"Staraliśmy się zapewnić jak najwięcej pokoi hotelowych na Gibraltarze, jednak ze względu na brak miejsc noclegowych nie było możliwe zapewnienie ich wszystkim klientom. Dlatego zaoferowaliśmy zakwaterowanie w Hiszpanii dla tych, którzy tego chcieli. Niektórzy klienci sami znaleźli zakwaterowanie na Gibraltarze i easyJet zwróci im koszty" - przekazał rzecznik easyJet.

"Chociaż opóźnienie było poza naszą kontrolą, chcielibyśmy przeprosić klientów za niedogodności spowodowane pogodą" - dodał przedstawiciel brytyjskiego przewoźnika.

Według Światowej Organizacji Zdrowia na Gibraltarze, który liczy około 32 000 mieszkańców, odnotowano łącznie 246 potwierdzonych przypadków koronawirusa i żadnych zgonów. Hiszpania odnotowała ponad 386 000 przypadków Covid-19 i 28 838 zgonów.

Źródło informacji: Londynek.net / BBC / Agata C.
Czytany 764 razy

Artykuły powiązane