Wydrukuj tę stronę
piątek, 17 maj 2019 19:00

Boeing wydał oświadczenie dotyczące certyfikacji 737 MAX.

Napisane przez Boeing
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
B737 Max 8 Ethiopian Airlines B737 Max 8 Ethiopian Airlines Foto: Boeing

Boeing zakończył opracowywanie zaktualizowanego oprogramowania dla 737 MAX, wraz z powiązanymi testami symulatora i lotem testowym. Do tej pory Boeing oblatał samolot 737 MAX ze zaktualizowanym oprogramowaniem MCAS przez ponad 360 godzin w 207 lotach.

Boeing dostarcza teraz dodatkowych informacji dotyczących wniosków Federalnej Administracji Lotnictwa (FAA), które zawierają szczegółowe informacje o tym, w jaki sposób piloci wchodzą w interakcje z urządzeniami sterującymi samolotu i wyświetlają je w różnych scenariuszach lotu. Po rozpatrzeniu wniosków Boeing będzie współpracować z FAA w celu zaplanowania lotu testowego do certyfikacji i przedstawienia ostatecznej dokumentacji certyfikacyjnej.

„Jako że naszym priorytetem jest bezpieczeństwo, zrealizowaliśmy wszystkie loty testowe dotyczące aktualizacji oprogramowania i przygotowujemy się do ostatecznego lotu certyfikacyjnego” - powiedział przewodniczący Boeinga, prezes i dyrektor generalny Dennis Muilenburg - „Jesteśmy zaangażowani w dostarczanie FAA i globalnym organom regulacyjnym wszystkich potrzebnych informacji. Robimy wyraźne i stałe postępy i jesteśmy pewni, że 737 MAX ze zaktualizowanym oprogramowaniem MCAS będzie jednym z najbezpieczniejszych samolotów w historii. Wypadki nasiliły nasze zaangażowanie w takie wartości jak bezpieczeństwo, jakość i uczciwość, ponieważ wiemy, że życie zależy od tego, co robimy ”.

Ponadto Boeing opracował ulepszone materiały szkoleniowe i edukacyjne, które są obecnie poddawane przeglądowi przez FAA, globalne organy regulacyjne i klientów linii lotniczych. Obejmuje to serię regionalnych konferencji dla klientów prowadzonych na całym świecie.

Źródło informacji: Boeing

Czytany 1638 razy

Artykuły powiązane