Wydrukuj tę stronę
środa, 02 grudzień 2020 17:42

Boeing ukończył przełomowe, autonomiczne loty zespołowe.

Napisane przez Redakcja
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zaawansowana technologia autonomii Boeinga, w tym możliwości dowodzenia i kontroli na pokładzie oraz wymiany danych, były testowane przy użyciu 3,4-metrowych modeli. Zaawansowana technologia autonomii Boeinga, w tym możliwości dowodzenia i kontroli na pokładzie oraz wymiany danych, były testowane przy użyciu 3,4-metrowych modeli. Foto: Boeing

Boeing niedawno zakończył testy w locie z pięcioma wysokowydajnymi modelami samolotów działającymi autonomicznie w grupie na terenie Australii.

Zaawansowana technologia autonomii Boeinga, w tym możliwości dowodzenia i kontroli na pokładzie oraz wymiany danych, były testowane przy użyciu 3,4-metrowych modeli.

"Testy wykazały sukces w zastosowaniu algorytmów sztucznej inteligencji do "uczenia się" mózgu samolotu, aby zrozumieć, co jest od niego wymagane" - powiedziała Emily Hughes, dyrektor Phantom Works International. - "Możliwości łącza danych pozwoliły samolotowi komunikować się z innymi platformami, tak aby mógł współpracować przy realizacji misji."

Testy trwały 10 dni. Samoloty były dodawane stopniowo, aż do momentu, gdy pięć z nich pracowało razem. Podczas testów każdy statek powietrzny osiągnął prędkość 270 km/h.

"Ze względu na wielkość, liczbę i prędkość samolotów użytych w teście, jest to bardzo znaczący krok dla Boeinga i przemysłu w rozwoju technologii autonomicznych systemów misji" - powiedziała Hughes.

Działanie to było ostatnim kamieniem milowym zrealizowanym we współpracy z rządem Queensland w ramach projektu technologicznego Advanced Queensland Autonomous Systems Platform Technology Project Boeinga. Podczas projektu Boeing współpracował z ponad 90 pracownikami z wielu małych i średnich przedsiębiorstw, w tym z RFDesigns, Amber Technology Ltd., Premier Box, McDermott Aviation i Five Rings Aerospace.

Technologia i możliwości sprawdzone w ramach tego programu będą stanowić część systemu łączenia sił powietrznych Boeinga i przyszłych autonomicznych platform Boeinga.

Źródło informacji: Boeing

Czytany 661 razy

Artykuły powiązane