Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 14 wrzesień 2020 14:08

Bartosz Mrozek pierwszym adeptem sztuki latania na szybowcu w ramach projektu "Rozwiń skrzydła".

Napisane przez Fundacja Podaj Dalej
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bartosz Mrozek pierwszym adeptem sztuki latania na szybowcu w ramach projektu "Rozwiń skrzydła". Foto: Fundacja Podaj Dalej

Rozwiń Skrzydła to projekt, który jest realizowany od 5 lat wspólnie przez Fundację Podaj Dalej i Aeroklub Stalowowolski. Bartosz Mrozek jest w gronie pierwszych licencjonowanych pilotów szybowcowych z niepełnosprawnością.

Tak opowiada o swojej pasji: „Latam bo to uwalnia mój umysł od nieistotnych rzeczy, a moje ciało od niepełnosprawności. Gdy jestem wśród chmur to czuję, że  życie jest piękne jak widoki pod skrzydłami. A jak jestem na ziemi to tęsknię i czekam, by znowu wzbić się w przestworza i latać z ptakami. Tego wszystkiego nie da się opisać słowami to trzeba poczuć… To niesamowite uczucie wolności!”.

"Każdy z naszych pilotów podkreśla, że latanie, to nie tylko sport, pasja, to znacznie więcej. To odwaga do podejmowania ważnych życiowych decyzji. To wiara, że mogę więcej, niż się wydaje. To umysł otwarty na nowe wyzwania!" - pisze fundacja. Sam Bartosz dodaje: „Pasja latania daje mi siłę, by żyć pomimo trudności, jakie czasami  przynosi mi los”.

fundacja podal dalej

Projekt Rozwiń Skrzydła zmienia życie, podejście do swojej niepełnosprawności, marginalizuje ograniczenia i eksponuje potencjał, jaki drzemie w osobach z niepełnosprawnością. Któż z nas może się podzielić podobnymi wrażeniami „Polatane z jastrzębiami pod chmurkami, jak ja to uwielbiam” – to jedna z relacji Bartka.

Projekt jest współfinansowany przez PFRON, dzięki temu ludzie z całej Polski mogą zgłosić się i wziąć udział w profesjonalnym szkoleniu pod okiem Dariusza Łukawskiego w Aeroklubie Stalowowolskim.

Źródło informacji i zdjęć: Fundacja Podaj Dalej

Czytany 1106 razy

Artykuły powiązane