Wydrukuj tę stronę
sobota, 07 listopad 2020 16:02

Apel Muzeum Sił Powietrznych do przyjaciół i sympatyków lotnictwa.

Napisane przez Redakcja
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Apel Muzeum Sił Powietrznych do przyjaciół i sympatyków lotnictwa. Foto: MSP

Z okazji zbliżającej się wielkimi krokami 10. rocznicy utworzenia Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, zostaje przygotowywana nowa aranżacja ekspozycji. "Zamierzamy tchnąć życie w nasze eksponaty wskazując, gdzie dokładnie służyły, jakie były ich losy i jak wyglądały w czasie służby." - możemy przeczytać na stronie dęblińskiego muzeum.

Dalej czytamy: - "W naszym projekcie, chcemy się oprzeć na doświadczeniu i pamięci ludzi, którzy służyli w czasie eksploatacji poszczególnych maszyn: samolotów, śmigłowców, ale też pojazdów specjalnych, systemów rakietowych i radiolokacyjnych, czy wręcz najprostszych sprzętów używanych na co dzień w Wojsku Polskim. Liczymy również na bogatą wiedzę badaczy lotniczej tematyki.

Prosimy wszystkich, którzy służyli, interesowali się, bądź w jakikolwiek inny, służbowy czy prywatny sposób, weszli w posiadanie wiedzy lub materiałów na temat prezentowanych przez nas statków powietrznych, o udostępnienie ich do celów przygotowania nowych tablic opisowych eksponatów a tym samym utrwalenia ich historii.

Każde zdjęcie czy urywek wyjątkowej historii jest ważny.

Informację jakich poszukujemy to:

– zdjęcia z czasów służby (na lądzie, wodzie i w powietrzu),

– informacje o wyjątkowości danego obiektu, ze względu, np. na wyposażenie lub użycie bojowe,

– informacje o jednostkach, w których służył,

– zdjęcia i rysunki odznaki, naszywki lub godła jednostki, w której służył

Prosimy o kontakt z nami. Projekt koordynuje pan Jacek Zagożdżon- Kierownik Działu Edukacji, Organizacji i Udostępniania Wystaw: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; tel. +48 732 885 180 . Prosimy o umieszczenie w temacie wiadomości frazy: „Historia jednego eksponatu… i np. Mi-6 nb. 670”

My również jako symaptycy Muzeum Sił Powietrznych przyłączamy się do apelu.

Źródło informacji więcej informacji: https://muzeumsp.pl/aktualnosci/historia-jednego-eksponatu-apel-do-sympatykow-lotnictwa/

Czytany 1135 razy Ostatnio zmieniany sobota, 07 listopad 2020 16:08

Artykuły powiązane