fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

Źródło zdjęcia: Fanciful Sewings -
Źródło zdjęcia: Fanciful Sewings -

Mogą być modele z kartonu, z tworzywa sztucznego, z metalu, z drewna ... ale czy ktoś słyszał z Was o modelach wykonanych jak pluszowe miśki? Pewnie przecieracie oczy ze zdumienia, ale tak, zgadza się są takie modele wykonywane przez jedną z miłośniczek lotnictwa.

W zeszłym roku pisał o tym blog Lotniczepodkarpackie.pl . Pani Julia Janicka, jak zaraz przeczytacie, kontynuuje swoją działalność i możemy doszukać się coraz bardziej ciekawych egzemplarzy na jej blogu. Może to pomysł na biznes ... ?

A co Pani Julia pisze o swoim najnowszym "modelu"? - "Prowadzę notes, w którym spisuję swoje pomysły na nowe rozwiązania technologiczne, a także różne myśli, które nachodzą mnie podczas pracy rękodzielniczej. Przywołam notatkę, którą sporządziłam na temat omawianej w tym poście Cessny 152 SP-MAI:

"Rzadko doceniam moje własne wyroby zaraz po ich ukończeniu, bo zawsze doszukuję się niedociągnięć i jestem generalnie bardzo samokrytyczna. Lecz tym samolotem zachwyciłam się już w momencie, gdy nadałam kształt kadłubowi (w zasadzie był to zaledwie początek prac). Wiedziałam, że wyjdzie piękny. Samolot ten zajmuje szczególne miejsce w moim sercu, jako że sama wylatałam już ponad 50 godzin Cessną 152, z czego ponad 20 tą konkretną - SP-MAI. Znam szczegóły tego modelu lepiej niż jakiegokolwiek innego statku powietrznego, który szyłam. I mimo tak dobrej znajomości tego, jak powinien wyglądać podołałam - i nie jestem rozczarowana."
 
blog samoloty
 
"SP-MAI, Cessna w charakterystycznym, kanarkowym kolorze, lata dla jednej z warszawskich szkół pilotażu. Jest to samolot lubiany przez pilotów. Również moją uwagę przyciągnął jako pierwszy, gdy po raz pierwszy weszłam do lokalnego hangaru, głównie za sprawą koloru, rzucającego się w oczy i wyróżniającego tę Cessnę spośród innych; potem, jak się okazało, również w pilotażu samolot jest całkiem przyjemny." - pisze na swoim blogu Pani Julia.

Jeżeli chcecie poznań więcej "konstrukcji" tej pasjonatki lotnictwa zapraszamy na blog pod adresem: http://alternatywne-modelarstwo.blogspot.com/
Źródło zdjęć: Julia Janicka