Z radością witamy z powrotem w Warszawie TAP Air Portugal i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć rosnącą liczbę pasażerów latających z naszego lotniska do Lizbony i przez lotnisko Portela do wielu miast obsługiwanych przez TAP zaznaczył Piotr Rudzki, rzecznik prasowy Lotniska Chopina w Warszawie. Obserwowaliśmy drogę ciągłego rozwoju przewoźnika na naszym lotnisku i jesteśmy przekonani, że ten trend już niedługo powróci dodał Rudzki.
Dzięki kierukom oferowyanym przez TAP w Lizbonie, polscy pasażerowie mogą również korzystać z atrakcyjnych połączeń do Porto, Algarve i archipelagów Azorów i Madery w Portugalii, a także do Ameryki Północnej, Środkowej i Południowej oraz Afryki.
Linia TAP Air Portugal stopniowo wznawia swoją działalność i zaplanowała na sezon letni 2021 loty między Portugalią a Brazylią, Stanami Zjednoczonymi, Kanadą i meksykańskim Cancun. Dzięki TAP wiele afrykańskich kierunków, takich jak Wyspy Zielonego Przylądka, Senegal czy Angola, jest również w zasięgu ręki. Jak zaznacza przewoźnik, trasy i loty zostaną dostosowane w zależności od okoliczności.
Lotnisko Chopina to największy port lotniczy w Polsce. W roku 2020 niemal co 3 pasażer portu przesiadał się na dalsze loty. Stołeczne lotnisko generuje największy ruch pasażerski w rejonie Europy Środkowej i Wschodniej. W sezonie Lato 2021 port oferuje ponad 100 połączeń regularnych i ponad 50 czarterowych. Lotniskiem zarządza Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze.